AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN HOPASPOR’A İSTANBUL CAMİASINDAN TAM DESTEK!

ARTVİN HOPASPOR’A İSTANBUL CAMİASINDAN TAM DESTEK!

ARTVİN HOPASPOR’A İSTANBUL CAMİASINDAN TAM DESTEK!

 

İsmet Acar: “Herkes elini taşın altına koymalı artık”

Ramazan Balcıoğlu

İSTANBUL-Artvin Hopaspor’un başarısı yeşil sahalardan şehirlere yansıyor. Türkiye’nin her yerinden Artvin Hopaspor’a destek yağıyor.  Milletvekilleri, İş insanları ve Artvin’in sevdalıları İstanbul Kavacık Limak Otel’de 300 sporseverin katıldığı Artvin Hopaspor Dayanışma Gecesi’nde biraraya geldi.

Artvin Hopaspor Kulübün tüm geçmişini yansıtan bir slayt gösterisi ile tek tek bugüne nasıl gelindiği yansıtıldı. Gecenin ilk konuşmasını Kulüp Başkanı Mubin Çakmak yaptı. Çakmak “Bu geldiğimiz noktaya Yönetim Kurulu arkadaşlarımla geldik, Herkesi tek tek sizlerin huzuruna getirerek tanıtmak istiyorum. Hepsi benim için başkandır. Yağmur, çamur, deplasman demeden takımın yanında oldular. İşlerini ve değerli zamanlarını Artvin Hopaspor için harcadılar. Hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Sizlerden çocuklarımızın ve Artvin’in geleceği için bu başarının desteklenmesini istiyorum. Şimdiye kadar 2 milyon 900 bin Tl para harcadık, Sezon sonuna kadar 1 milyon 300 bin liraya daha ihtiyacımız var. Bunu bulmalıyız ve Artvin Hopaspor 3’ncü Lige çıkartmalıyız. Ve arkamızdan Artvin’in diğer kulüpleri tek tek gelsin. Biz çıkamaz isek, Borçkaspor, Arhavispor, Artvin Çoruhspor’un çıkması mümkün değil. Bal Ligi’nde takılıp kalırız” dedi. Çakmak, 7’den 70’e herkesin Hopa Şehir Stadına gelerek maçı izlediklerini, bunun 10 binleri bulduğunu belirtti.

Yeni İlçe Kemalpaşa’nın Belediye Başkanı Ergül Akçiçek “Beyler, uzaktan davulun sesi kulağa hoş gelir, biz Artvin Hopaspor için, çocuklarımızın geleceği için sporu önemsiyoruz. Çok büyük eksikliklerimiz var. Bu salonda milletvekillerimiz ve siz değerli iş insanları bulunuyor. Artvin’i görün, sıkıntılarımızı görün, Artvin Hopaspor başarısı ile bizleri umutlandırdı. Çocuklarımız her maçı iple çekiyor, binlerce Artvin Hopaspor taraftarı deplasmanda takımı yalnız bırakmıyor. Sizlerden de bi ilginin ve alakanın oluşmasını istiyoruz” dedi.

Hopa Kaymakamı Ferit Gözükmez ilginin ve desteğin arttığını, Hopanın gençlerinin ilgisinin spora kaydığını belirtti. Önemli bir rol üstlenen Artvin Hopaspor’u desteklemek için seferber olduklarını söyledi.

Artvin Milletvekili İsrafil Kışla “Gururumuz Artvin Hopaspor’u Allahın izniyle 3. Lige çıkartacağız. Ben de sizler kadar gururlu ve mutluyum. Başkan ve Yönetim kurulu’na teşekkür ediyorum. Çocuklarımızı sporla buluşturma gayreti içindeyiz. Artvin’in her bir ilçesi bunu hak ediyor. Devletin tüm imkânlarını kendi ölçüsünde kullandığımızı belirtmek istiyorum. Ekonomik olarak ben de gerekirse kapı kapı dolaşarak yardım alacağım, almalıyız. Artvin Hopaspor’a başarıları diliyorum” dedi.

Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan “Bizim çocuklar başarıyı hak ediyor. Geldiğimiz nokta çok önemli. Elbirliği ve dayanışma içinde olursak 3’ncü Lig’e neden çıkmayalım. Artvin Hopaspor yönetimi bunu şimdiye kadar başarmış ve sonrası da bizlere düşüyor. Elimizden geleni yapacağız. Kutluyorum Artvin Hopaspor’u.

7’den 88’e herkesin saygı duyduğu ve sevdiği, Artvin sevdalısı İş insanı İsmet Acar son konuşmayı yaparak, gecede bulunan iş insanlarından destek istedi. Acar yaptığı kısa konuşmada “Herkes taşın altına elini artık koymalı” diyerek “Artvin hepimizin. Orada olan her şey bizi ilgilendirir. Başarı da başarısızlık da. Spor herkesi kucaklayan bir sosyal faaliyet olmasına rağmen şehrin ekonomik koşulları nedeniyle yapılamıyor olabilir. Biz bir araya gelir, devletin de imkânlarını kullanarak her ilçeye spor sahaları yaparsak; çocuklarımızı sokaklardan kurtarmış oluruz. Artvin Hopaspor bunun bir başlangıcı, diğer spor dalları da beraberinde gelmeye başlar. Hepinizi bu alanda desteğe davet ediyorum. Bu sadece benimle olmaz. Herkes olmalı. Benden daha değerli iş insanlarımız var. Kapılarına tek tek gideceğiz, isteyeceğiz ve Artvin Hopaspor’u hak ettiği yere taşıyacağız. Elimdeki listedekilerin hepsinin burada olması gerekirdi. Bu salon dolup taşmalıydı. Nedir bu duyarsızlık anlamış değilim. İki gündür rahatsızdım. 40 derece ateşteydim, iğne ile buraya geldim. Bu başarıya ortak olmak istedim. Bu tabloya bakınca üzülüyorum. Yine de bizler herkesi arayacağız ve Artvin Hopaspor’u hak ettiği yere taşıyacağız. Başkan ve Yönetim Kurulu arkadaşlarımızı kutluyorum. Milletvekillerimizle, sizlerin de çabası ile ekonomik zorluğu aşacağız” dedi.

Sahalardaki başarısının ekonomik destekle çözülmesi ile mümkün olacağını söyleyen Başkan Mubin Çakmak “İstanbul’daki geceden ve verilen sözlerden çok umutluyum. Bizler varımızı yoğumuzu ‘Bu sene o sene’ diyerek ortaya koyduk” hepinize destekleriniz ve geceye katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Gecede Artvin Hopaspor’un ana sponsoru Hopadançay ve Hopaspor atkıları hediye edildi.