AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPASPOR GALİBİYET SERİSİNE DEVAMEDİYOR.

HOPASPOR GALİBİYET SERİSİNE DEVAMEDİYOR.

HOPASPOR GALİBİYET SERİSİNE DEVAMEDİYOR.

 

A.Hopaspor kendi evinde konun ettiği Kelkit Hürriyet’u 2-0 yenerek zirveye yerleşti.

Hayati Akbaş

HOPA-Artvin Hopaspor kendi evinde konuk ettiği grubunun iddialı takımı Kelkit Hürriyetsporu 2-0 yenerek zirveye yerleşti.

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez, Kelkit Belediye Başkan Ünal Yılmaz, Hopa Belediye Başkan vekili İsmail Uzun, Başkan yardımcısı Ahmet İskender,  Hopaspor Başkanı Mubin Çakmak,  Kelkit Hürriyet spor Başkanı Yaşar Nas, TFF Bölge Müdürü Serdar Bali, TFF Bölge Antrenörü Serkan Albayrak, Hopaspor Başkan yardımcısı Oğuz Çapkinoğlu, İl Genel Meclisi üyesi Murat Özçep, kurum müdürleri, Hopaspor Yönetim kurulu üyeleri ve 7’den 70’e Hopaspor Gönül vermiş 6 binin üzerinde taraftarın izlediği karşılaşmada gülen taraf Hopaspor oldu.

Karşılaşmaya her iki takımda dengeli başlayarak karşılıklı birbirlerinin sahalarında top çevirmeyle başladı. Hopaspor 20 dakikadan sonra rakip kaleye daha çok atak yapan takım olmaya başladı. Tribünleri dolduran Hopaspor taraftar da karşılaşmanın başlaması ile birlikte takımlarını desteklerken, Hopa sporun da moral gücünü tetiklemeyi de bildiler. İlk devrede her iki takimin ataklarından da sonuç çıkmadı ve devre 0-0 sona erdi.

İkinci devreye Hopaspor mutlak galibiyet için çiktiğini karşılaşmanın başlaması ile birlikte rakip kaleye yüklenmeyle gösterdi. Peş peşe Kelkit kalesine yüklenen Hopaspor çok istediği golü 49 dakikada Barış Tatoğlu’nun ayağından buldu. Golden sonra sağlı sollu ataklarına devam eden Hopaspor Kelkit ceza sahası içinde yakaladığı net gollük pozisyonları değerlendiremedi. Buna rağmen taraftar desteğini arkasına alan Hopaspor karşılaşmanın uzatma dakikalarında ’Ezzy Priestley yakaladığı meşin yuvarlağı kaleciyi de geçerek Kelkit filelerine gönderince takimini 2-0 öne geçiren golü attı ve karşılaşmada bu skorla sona erdi.

Karşılaşmanın sonunda Hopaspor taraftarları futbolcuları tribün önüne çevirerek galibiyet sevincini birlikte yaşadılar.