AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN BOĞALARINDAN RAHAT GALİBİYET

ARTVİN BOĞALARINDAN RAHAT GALİBİYET

ARTVİN BOĞALARINDAN RAHAT GALİBİYET

 

Artvin Belediye Spor Basketbol Takımımız, Türkiye Basketbol 2.Ligi 4.haftasında Muğla Orman Spor ile karşı karşıya geldi. Takımımız Merkez Kapalı Spor Salonunda oynanan mücadeleden 76-61 galip ayrıldı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Belediye Spor Basketbol Takımımız, Türkiye Basketbol 2.Ligi 4.haftasında Muğla Orman Spor ile karşı karşıya geldi. Takımımız Merkez Kapalı Spor Salonunda oynanan mücadeleden 76-61 galip ayrıldı.

Artvin Spor Salonunda oynan maçı, Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Zafer İnce, Gençlik Spor il Müdürü Bahattin Yetim, İl Müftüsü Kemal Uçkun Protokol üyeleri, bazı daire amirleri ve çok sayıda sporsever izledi.

Artvin Boğaları, parkeye maskotumuz ‘BOĞAÇ’ ile çıkarak beraber ısınma hareketleri yaptı.

Maç başlamadan önce Artvin Boğaları 10 Kasım dolayısıyla Atatürk silueti basılı olan tişörtlerle sahaya çıkarak bir dakikalık saygı duruşunda bulunup İstiklal marşı söylendi.

Artvin Belediye Spor Basketbol Takımımız Mustafa, Mehmet Ali, Enes, Tolga, Kemal Can, beşlisiyle maça başlayarak hava atışını kazanan taraf oldu. Artvin Boğaları ilk periyoda tutuk başlamasıyla birlikte İlk çeyreği deplasman takımı Muğla Orman Spor karşısında 15-12 geride tamamladı. Artvin Boğaları adına ilk periyotta Çağatay yaptığı bloklarla farkın açılmasını engelleyerek takımın oyunda kalmasını sağladı.

Mücadelenin ikinci çeyreğine hızlı başlayan takımımız Müfit’in attığı 3’lük ile oyunu dengeye getirerek 6 dakikada 14 sayılık seri yakaladılar. Muğla Orman Spor  5 dakikada yalnızca 1 sayı üretmesiyle kötü gidişata dur demek için molaya gitti. Mola sonrası konuk takım oyuna ortak olmaya çalıştı fakat ikinci periyotta yalnızca 7 sayı üretince soyunma odasına 33-22 önde giden taraf takımımız oldu.

Karşılaşmanın 3. Periyodunda harika oyun ortaya koyan Artvin Boğaları üçüncü çeyrekte 22 sayı üretirken, Muğla Orman Spor 13 sayıda kaldı.

Final periyoduna 55-33 önde giren takımımız. 4. Periyotta aradaki farkı koruyarak karşılaşmadan 76-61 galip ayrıldı.

Takımımız adına en skorel oyuncu; 35 sırt numarasıyla 18 sayı üreten Kemal Can oldu.

Maçtan sonra Artvin Belediye Spor Basketbol Takım Antrenörü Şahin Ateşdağlı basın toplantısında şunları söyledi: “Son maçtan sonra ağır bir idman temposuna girdik idman sürecini de gayet iyi geçirdik ama rakip takımın birazcık eksik olmasından dolayı bir motivasyon eksikliğimiz kesin ama bunla ilgili tüm çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Yani ligin sonunu iyi oynamak önemli takımımın adına 15 sayılık bir farkla da kazanmış olsak da oyundan memnun değildim. Onun için toparlanıp hazırlanmış bir şekilde önümüzdeki maçlara çıkmak istiyoruz.”

Muğla Orman Spor Antrenörünü Mehmet Şahin ise: “Yine mağlup geldik Artvin deplasmanı zor bir deplasman durumumuz gereği bu takımı ayağı kaldırmak birinci hedefimiz bahanelere bakmadan mücadele etmemiz gerekiyor. Zaman zaman oyun disiplininden çıktık zaman zaman hak etmediğimiz atışlar kullandık bunu da oyuncularımızın tecrübesizliğine veriyorum. Kısa zamanda bu eksiklikleri giderip maç kazanmamız lazım. Rakip takıma ve Artvin seyircisine bizi iyi karşıladıkları için teşekkür ediyorum ” dedi.