AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA’DA UYUŞTURUCU VE MADDE BAĞIMLILIĞI BİR KEZ DAHA MASAYA YATIRILDI

HOPA’DA UYUŞTURUCU VE MADDE BAĞIMLILIĞI BİR KEZ DAHA MASAYA YATIRILDI

HOPA’DA UYUŞTURUCU VE MADDE BAĞIMLILIĞI BİR KEZ DAHA MASAYA YATIRILDI

Hopa’da “Alkol ve Madde bağımlığı” ile İlgili Bilgilendirme toplantısının ikincisi de düzenlendi.

Hayati Akbaş

HOPA- Hopa Ticaret ve Sanayi Odası ve Hemşinliler Hizmet Vakfı işbirliğiyle düzenlenen Alkol ve Madde Bağımlılığı bilgilendirme toplantısına Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez, Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Hopa Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, Hopa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi, Hopa Küçük Sanayi sitesi yapı kooperatifi, Hopa Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Hopa Ziraat odası ve Hopa Şoförler ve Otomobilciler odası da destek verdi.  Bilgilendirme toplantısında Hemşinliler Hizmet Vakfı Başkanı Necmettin Aydın ve Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek’te katılımcılarla yakından ilgilenmesi gözlerden kaçmadı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Adlı Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı, Prof. Dr. Erdem Özkara tarafından katılımcılara “Madde Bağımlılığı” ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan ise şu açıklamada bulundu: “Belediyemiz olarak bizler göreve geldiğimiz ilk günden beridir bu konu üzerinde hassasiyet göstermekteyiz. Her şeyden önce bizim çocuklarımızın bizim evlatlarımızın geleceği önemlidir. Yapılan bilgilendirme sempozyumlarından ziyade 2014’te söylediğim bir söz vardı. Eğer Hopa’da benim evladım benim vatandaşımdan madde bağımlısı olan biri varsa bunun tedavi masraflarını da üstlenerek sonuna kadar yardımcı olacağım. Yeter ki gençlerimizi topluma kazandıralım. Bu konuda da belediyemizin kapıları sizlere sonuna kadar açıktır.” dedi.