AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA’DA ŞEHRİN AZİZLERİNDEN ANLAMLI ZİYARET

HOPA’DA ŞEHRİN AZİZLERİNDEN ANLAMLI ZİYARET

HOPA’DA ŞEHRİN AZİZLERİNDEN ANLAMLI ZİYARET

1-2

 

Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan ve Şehrin Azizleri taraftar gurubu ile Hopa Özel Eğitim Mesleki Eğitim okulunu ziyaret etti.

HOPA- Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan ve Şehrin Azizleri taraftar gurubu ile Hopa Özel Eğitim Mesleki Eğitim okulunu ziyaret etti.

Hopa Özel Eğitim, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde Özel kardeşlerimiz ile buluştuk.

Şehrin Azizleri Taraftar Gurubu ile organize edilen ” HER İNSAN BİR ENGELLİ ADAYIDIR ” programına Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, İlçe Mili Eğitim Müdürü Cafer Döne, Okul Müdürü Nazım Çelik, A.Hopaspor yönetim kurulu üyeleri, Şehrin Azizleri Taraftar Gurubu yönetim kurulu üyeleri katıldı

Ziyarette İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Döne ile birlikte okulu gezerek öğrencilerle yakından ilgilenen Kaymakam Mehmet Ali Özkan, Okul Müdürü Nazım Çelik ile görüşülerek okulun durumu hakkında bilgi aldı. Yapılan çalışmalar, sorunlar, ihtiyaçlar ve ileriye yönelik yapılması gerekenler hakkında bilgi alış verişinde bulunuldu.

Kaymakam Mehmet Ali Özkan, ilçe merkezinde faaliyet gösteren İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulunu ziyaret etti. 2012 – 2013 eğitim öğretim yılında faaliyete başlayan okulda, hafif düzeyde zihinsel yetersizliği olan 8. sınıfı bitirmiş 23 yaşından gün almamış olan öğrenciler eğitim görmektedir. Yapılan ziyarette ilçe kaymakamına okul müdürü Nazım Çelik tarafından okulla ilgili bilgiler verildi. Okul Müdürü Çelik, “Okulumuzda 26 öğrenci eğitime devam ediyor. Okulumuzda El Sanatları, Gıda Teknoloji Alanı ve atölyeleri başlığında iki alanda eğitim veriliyor Okulumuzda okul idaresinin yanı sıra özel eğitim öğretmenleri; rehber öğretmen; görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi ve din kültürü öğretmeni görev yapıyor. Öğrencilerimize meslek derslerinin yanında okuma yazma ve temel matematik dersleri de verilmektedir. Aynı zamanda, okulumuzda öğrencilerimize Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünde çeşitli kurslar verilerek sanatsal faaliyet desteklenmektedir. Okulumuz rehber öğretmeni tarafından velilerimize aile eğitimi semineri de veriliyor”.

Kaymakam Mehmet Ali Özkan, “Hafif düzeyde Özel gençlerimizi topluma kazandırdığı; sosyal bir yaşam sürmesini sağladığı için bu okullarımız çok önemlidir”. Şehrin Azizleri Taraftar gurubu, Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan ve A.Hopaspor Şehrin Azizleri Gurubu ile birlikte A.Hopaspor atkı ve beresi, eşortman takımı, defter, kalem hediye etti Kaymakam Özkan bundan sonra da okulumuzun ve öğrencilerimizin ihtiyaçlarını öncelikli karşılamak için çabalayacağız” dedi.

Okul Müdürü Nazım Çelik öğrencilerin yaptığı tabloyu Kaymakam Özkan’ a hediye etti.

HAYATİ AKBAŞ

1-3 1-4 1-5 1-6 1-7 1-8