AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ İÇİN AFET ÖDENEĞİ GELDİ

ARHAVİ İÇİN AFET ÖDENEĞİ GELDİ

ARHAVİ İÇİN AFET ÖDENEĞİ GELDİ

1-2

 

Başkan Hekimoğlu: “yapılacak ihalelerin ardından ağır tahribata uğrayan bölgelerde çalışmalar başlatılacak” dedi.

ARHAVİ- Arhavi’de geçtiğimiz günlerde yaşanan afet sonrası yaralar sarılmaya devam ediyor. Meydana gelen yoğun yağış sonrası Hacılar Mahallesi, Yemişlik mahallesi, Cumhuriyet mahallesi ve şehrin bazı noktalarında sel, taşkın, su baskını ve heyelanların meydana gelmesinin ardından yürütülen çalışmalar dur durak demeden sürüyor. Toprak kayması nedeniyle tahribata uğrayan bölgelerde yapılacak olan taş duvar çalışması için afet ödeneği geldi.

İl afet ve acil durum müdürlüğünden gelen ekipler ve Arhavi belediyesi fen işleri ekipleri tarafından bölgede tespitlerin yapılmasının ardından söz konusu mahallelerde toprak kayması nedeniyle akan yerlerde taş duvar çalışması başlatılacak. İhale hazırlığının ardından çalışmaların birçok noktada aynı anda başlatılacağını ve söz konusu bölgelerde hizmetin yapılacağı yerleri bizzat yerinden tespit eden Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu: “afet ödeneğinin geldiği Arhavi ilçesinde ilk etapta ağır risk taşıyan ve önceliği bulunan afet bölgelerinde çalışmalar hızlandırılacaktır. Halkımız müsterih olsun. Zarar gören vatandaşlarımızın hizmet noktasında sıkıntısı olmayacak. Gerekli çalışmalar anında ve zamanında yapılacak. Ödeneğin ilçemize gelmesi için özel çaba ve gayret gösteren Artvin valisi Ömer Doğanay ile Ak parti Artvin milletvekili İsrafil Kışla ’ya ilçe halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum ” dedi.

Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ayrıca Cumhuriyet mahallesinde yapımına devam edilen yol betonlama çalışmalarını da gezerek incelemelerde bulundu.

 HAYATİ AKBAŞ

 

1-4 1-5 1-6 1-7 1-8