AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA’DA HÜKÜMET KONAĞININ YIKIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

HOPA’DA HÜKÜMET KONAĞININ YIKIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

HOPA’DA HÜKÜMET KONAĞININ YIKIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Yeni Hükümet ve Belediye binasının yapım çalışmalarının başlaması için emektar Hükümet konağının yıkım çalışmaları başladı.

Hayati Akbaş

HOPA– Yeni Hükümet ve Belediye binasının yapım çalışmalarının başlaması için emektar Hükümet konağının yıkım çalışmaları başladı.

Emektar Hükümet konağının yıkım çalışmalarının tamamlanması ile birlikte aynı yerde hem Hükümet Konağı, hem de Belediye sarayının yapım çalışmalarına başlanacak.

Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güven konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Belediye başkanlığı seçim bildirgemizde de yer alan ve Hopa’mızın olmazsa olmaz projeleri arasında yer alan Hükümet Konağı ve Belediye Sarayı projelerimizin yapım çalışmalarına nihayet başlandı.

İhalesi geçen yıl yapılan projelerin hayata geçirilmesinde büyük çaba harcayan Vekilimiz Sayın İsrafil Kışla ’ya ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı hemşerimiz Sayın Kadir Topbaş’a da Hopa halkı adına teşekkür ediyoruz.

Projenin tamamlanması ardından var olan ve yıkımına başlanan Hükümet Konağı yerinde sosyal amaçlı bir park ilçemize kazandırılırken, birbirini tamamlayan iki bina yapılacaktır. Binalardan biri Hükümet konağımız, diğeri de Belediye sarayımız olacak ve vatandaşlarımız işlerini tek merkezde kolayca halledebilecektir. İlçemize hayırlı olsun” dedi.