AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU NEDENİYLE MESAJLAR YAYINLANDI

ARTVİN’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU NEDENİYLE MESAJLAR YAYINLANDI

ARTVİN’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU NEDENİYLE MESAJLAR YAYINLANDI

Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96 yıldönümü nedeniyle mesajlar yayınlandı.

Hayati Akbaş

Artvin Valisi Sayın Ömer Doğanay’ın Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96.Yıldönümü Mesajı

“Artvin’in Düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ncı yıldönümündeyiz. Şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından biri de bundan tam 96 yıl önce Artvin’imizde yazılmıştır. Ülkemizi düşmanlardan temizleyerek bizlere emanet eden kahraman ecdadımızı bu önemli gün vesilesiyle rahmetle, minnetle ve hayırla yâd ederken, Artvinli hemşerilerimin Kurtuluş Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Milletimizin bağımsızlığa olan tutkusu, yurdun dört bir yanında olduğu gibi, bundan tam 96 yıl önce 7 Mart 1921’de seçkin ilimiz Artvin’imizde de tezahür etmiştir. Milletimizin bağımsızlıktan asla vazgeçmeyeceği bir kez daha tüm dünyaya gösterilmiş, Artvin’imiz işgalcilerden temizlenmiş ve Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde sürdürülen bu büyük mücadelede Artvinliler üzerine düşen görevi yerine getirmiştir.

En değerli hazinemiz olan ve kahraman ecdadımızın bizlere emaneti olan bu vatan toprakları üzerinde; şehitlerimizin asil kanlarıyla sulanmadığı, yavrusunu vatana kurban eden analarımızın gözyaşlarıyla ıslanmadığı bir yer, neredeyse yok gibidir. Tarihimiz bizim kahraman ecdadımızın emanetlerine sıkı sıkıya bağlı olmamızı, vatanımızın birlik ve bütünlüğünü korumak için her alanda hizmet etmemiz gerektiğini bize sık sık hatırlatır.

Geçmişini bilmeyen milletler geleceklerine asla yön veremezler. Dolayısıyla Milli Mücadele yılları bütün sıkıntıları ve zorlukları ile bizim gururla andığımız, göğsümüzü kabartarak anlattığımız ve ecdadımızı hayırla yâd ettiğimiz yıllardır. Hiç şüphesiz ki yarınlara umutla bakarken, gelişmiş bir Türkiye ve gelişmiş bir Artvin için çabalarken; tarihimizi asla unutamayız.

Bu anlamlı günde, başta büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyor, Artvin’de ve İl dışında yaşayan tüm Artvinli hemşehrilerimizin Kurtuluş Günlerini kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”.

CHP ARTVİN MİLLETVEKİLİ UĞUR BAYRAKTUTAN ARTVİN’İN KURTULUŞU NEDENİ İLE MESAJ YAYIMLADI

         

Artvin Milletvekili Bayraktutan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünü büyük bir sevinç ve heyecanla karşılamaktayım. Vatanına ve bayrağına bağlılığı, Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgisi ile tanınan Artvin, Ülkemizin medeniyet meşalesidir.
Artvin işgal altında olan ülkemizde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, sahip olduğu manevi gücü ve bağımsızlık inancıyla büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek, düşmanı kovmuş ve özgürlüğüne kavuşmuştur.

 

Milli birlik ve beraberliğin öneminin daha çok kavrandığı şu günlerde, böyle anlamlı bir günün coşku ile Artvin’de ve tüm yurtta kutlanması, ulusal hafızamızı tazeleyecek ve milletimizin ihtiyacı olan birlik ve beraberliğini güçlendirecektir. Bu güzel topraklarda bağımsız yaşamamızı sağlayan başta Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi, halk kahramanlarımızı saygı, minnet ve şükranla anıyor, emanetleri olan bu kutsal toprakların her zaman koruyucusu ve savunucusu olacağımızı da bizzat belirtmek istiyorum.

 

Biliyorum ki 7 Mart tarihi sadece Artvin’de değil, Ankara’da, İstanbul’da, İzmir’de, Bursa’da Ülkemizin ve dünyanın saymakla bitiremeyeceğimiz birçok noktasında Artvinlilerin coşkulu kutlamaları ile geçmektedir.

 

Kurtuluş Gününü, birlik ve beraberlik duyguları ile kutluyor, çalışmaktan onur, paylaşmaktan gurur duyanların memleketi Artvin’in Milletvekili olarak Artvin’in Kurtuluşunun tüm ulusumuza kutlu olmasını diliyorum”.

 

Artvin Belediye Başkanı Kocatepe ‘7 Mart Coşkusu Her Daim Sürecek’

 

Başkan Kocatepe, mesajında 7 Mart coşkusunun bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada aynı şekilde kutlanmaya devam edeceğini vurguladı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

 

Artvin’imizin kurtuluşunun 96’cı yıl dönümünü bir kez daha büyük bir sevinç, coşku ve gururla kutlayacak olmanın heyecanını yaşadıklarını belirten Başkan Kocatepe, “Milletimizin bağımsızlığa olan tutkusu ve bağlılığı, yurdun dört bir yanında olduğu gibi, bundan tam 96 yıl önce 7 Mart 1921′de Artvin’imizde de tezahür etmiştir. Aynı coşkuyla bundan sonrada kutlanmaya devam edecektir. ” dedi.

 

Kurtuluş günlerinin maziyi yeniden hatırlamak ve geleceğe ufuk tutma günleri olduğunu ifade eden Kocatepe, “ Artvin Kurtuluş Savaşı öncesinde düşman işgali dolayısıyla sık sık el değişmiş bir ilimizdir. Burası adeta bir nöbet mahalli idi. Burada zayıf olan yaşayamıyordu. Bugün de yarın da. Artvin ülkemizin kilidi adeta. Bu kilit daha önce Ahıska idi. Artvin’de bu kilidi sağlam tutma zamanı” diye konuştu.

Başkan Mehmet Kocatepe mesajında şu ifadelere yer verdi; “ Artvin’imizin kurtuluşunun 96. yıl dönümünü bir kez daha büyük bir sevinç, coşku ve gururla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından biri de bundan tam 96 yıl önce Artvin’imizde yazılmıştır. Milletimizin bağımsızlığa olan tutkusu ve bağlılığı, yurdun dört bir yanında olduğu gibi, bundan tam 96 yıl önce 7 Mart 1921′de Artvin’imizde de tezahür etmiştir.

Artvin’in vatan topraklarına kavuşmasının 96. yıldönümünü kutlamasını birlikte yapacağız. Ülkemiz ve ilimiz için son derece anlamlı olan bu günde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle ve saygıyla anıyor, Artvin’de ve il dışında bulunan tüm Artvinli hemşerilerimin kurtuluş gününü en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

AGC Artvin’in Kurtuluş Günü Dolayısıyla Mesaj Yayınladı

 

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu adına Başkan Zeki Alkan, Artvin’in kurtuluşunun ve Anavatana katılışının 96. yıl dönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

 

Yayınlanan mesajda; “Artvin’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümünü bir kez daha büyük bir sevinç, coşku ve gururla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Milletimizin bağımsızlığa olan tutkusu yurdun dört bir yanında olduğu gibi, bundan tam 96 yıl önce 7 Mart 1921 de Artvin’imizde de tezahür etmiştir.  Artvin 7 Mart 1921’de Anavatanına bağlılığını gösterdiği kurtuluş mücadelesi ve zaferinde bir kez daha göstermiştir.

 

Kurtuluş Savaşı;  bir millete vurulmak istenen esaret zincirinin kırıldığı, milli diriliş ve şahlanışı ifade eder. İnsanlık dışı her türlü katliam ve işkencelere karşı birlik ve beraberlik içerisinde var olma mücadelesini veren milletimiz, insanlığın örnek alacağı bir zafer gerçekleştirmiştir.

 

Böyle bir ecdada sahip olmanın gururu ve mutluluğu ile başımız her zaman dik ve şehitlerimizin kanlarıyla şekillenmiş bayrağımız her zaman göklerdedir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle;  bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzü bize yeniden kazandıran ve kurduğu Cumhuriyet ile Türk Milleti’nin kaderini değiştiren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyor, tüm hemşerilerimin kurtuluş gününü kutluyorum” ifadelerine yer verdi.