AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA TSO TURİZM SEKTÖRÜNÜ BİR ARAYA GETİRDİ

HOPA TSO TURİZM SEKTÖRÜNÜ BİR ARAYA GETİRDİ

HOPA TSO TURİZM SEKTÖRÜNÜ BİR ARAYA GETİRDİ

Oda üyesi Turizm firmaları Hopa TSO başkanlığında bir araya gelerek sektörün sorunlarını masaya yatırdı

Hayati Akbaş

HOPA-Oda üyesi Turizm firmaları Hopa TSO başkanlığında bir araya gelerek sektörün sorunlarını masaya yatırdı. Oda toplantı salonunda düzenlenen toplantıya S Oda Başkanı Akyürek ve Başkan Yardımcısı Poyraz ev sahipliği yaptı.

Öncelikli olarak otobüs parkından çıkışlarda sorunların yaşandığını aktaran sektör temsilcileri araçların dönüş esnasında Gürcü yetkililerce çukur park olarak tanımlanan çamur araziye alınarak çok uzun süre bekletildiklerini ifade etti. Konu ile ilgi not alan Oda yöneticileri konunun en kısa sürede araştırılacağını ifade ettiler.

Diğer bir önemli konu olan fiyatlarda birliğin ve beraberliğin sağlanması konusu masaya yatırılarak, ilçe de faaliyet gösteren turist taşımacılığı yapan firmaların aynı fiyatları uygulamaları gerektiği ifade edildi. Konu ile ilgili konuşan Yön. Krl. Bşk. Akyürek fiyatlar konusunda birliğin sağlanması gerektiğini, gümrük sahasından geçişlerde 2016 yılındaki kadar kolay olmayacağı Gümrük Sahasının modernizasyonu süresince otobüs geçişlerinde sorunların yaşanacağı ifade etti. Fiyat birliğinin sağlanmasının ilçedeki sektörün bu zor dönemde ayakta kalmasına katkı sağlayacağını ifade etti.

Sunacakları hizmetlerin Fiyatı konusunda anlaşma sağlayan sektör temsilcileri 26-29 Ocak tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan EMİT Fuarına birlikte katılma kararı aldılar.