AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA TERÖRE KARŞI TEK YÜREK OLDU.

HOPA TERÖRE KARŞI TEK YÜREK OLDU.

HOPA TERÖRE KARŞI TEK YÜREK OLDU.

Hopa’da faaliyet gösteren STÖ’leri bir araya gelerek son günlerde peş peşe yaşanan terör saldırılarına karşı tepki göstererek, ortak basın açıklaması yaptılar.

HOPA- Hopa’da faaliyet gösteren STÖ’leri bir araya gelerek son günlerde peş peşe yaşanan terör saldırılarına karşı tepki göstererek, ortak basın açıklaması yaptılar.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapılan ortak basın açıklamasına Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek, Artvin SMMO Başkanı Serdar Yazgan, Hopa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Osman Küçükali, Hopa Şoförler Odası Başkanı İsrafil Kotil, Hopa Ziraat Odası Başkanı İhsan Seber, Hopa Motorlu Taşıyıcılar Koop. Başkanı Celil Yıldırım, Hopa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Ekmekçi, Hopa Tarımsal Kalkındırma Koop. Başkanı Necmettin Yenigül, Hopa Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Selahattin Gül, Hopa Engelliler Derneği Başkanı Aydoğan Yılmaz,  Hopa Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Kemal Köse ve Hopa Arama Kurtarma Derneği Başkanı Gökhan Bıyıklı ile basın mensupları katıldılar.

Ortak imzalanan Basın açıklamasını Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek okudu. Okunan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “İstanbul ve Kayseri’de gerçekleşen çok sayıda güvenlik görevlimizin ve vatandaşımızın hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına yol açan saldırılar ile Rusya Federasyonunun Ankara Büyükelçisine yapılan suikast, terörün her türlüsünü insanlık suçu olarak değerlendiriyor ve şiddetle kınıyoruz.

İçinde Bulunduğumuz dönemde teröre karşı birlik ve beraberlik içinde ortak hareket etmek her zamankinden daha büyük önem taşımaktadır.

Ankara’da Rusya Büyükelçisine karşı gerçekleştirilen terör saldırısı Ülkemizin içinde bulunduğu durumdan dolayı Uluslar arası arenada küçük düşürmek ve Rusya ile gelişen ilişkilerimize zarar vermek için yapılmıştır. Bu çerçevede Büyükelçi Sayın Karlov’a rahmet, ailesine başsağlığı dilerken, Rusya ve ülkemizin başı sağ olsun.

Ülkemizdeki huzur ve istikrar ortamını hedef alan bu tür saldırıların bir daha yaşanmamasını diliyor, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına, Güvenlik güçlerimize ve tüm milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz” denildi.

Basın açıklaması toplu çekilen fotoğraf ardından sona erdi.

HAYATİ AKBAŞ