AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE EYLEM YASAĞI SÜRESİ YİNE UZATILDI

ARTVİN’DE EYLEM YASAĞI SÜRESİ YİNE UZATILDI

ARTVİN’DE EYLEM YASAĞI SÜRESİ YİNE UZATILDI

 

Artvin Valiliği tarafından yapılan açıklamada 18 Aralık’tan geçerli olmak üzere yasağın bir ay daha uzatıldığı açıklandı.

ARTVİN-Artvin’in Kafkasör Yaylası Cerattepe Mevkisinde madencilik yapılması için, ‘ÇED Olumlu’ raporunun yürütmesinin durdurulması talebiyle açılan çevre davasının karar duruşması öncesi başlatılan eylem yasağı, valilik tarafından 18 Aralık’tan geçerli olmak üzere bir kez daha uzatıldı.

Kafkasör Yaylası Cerattepe Mevkisinde madencilik yapılması için, ÇED Olumlu’ raporunun yürütmesinin durdurulması talebiyle açılan çevre davasının karar duruşması öncesi başlatılan eylem yasağı, valilik tarafından 18 Aralık’tan geçerli olmak üzere bir kez daha uzatıldı.

Cerattepe’de madencilik faaliyetiyle ilgili Rize İdare Mahkemesi’nde 19 Eylülde yapılan karar duruşması öncesinde 19 Ekim’e kadar her türlü eyleme yasak getiren, ardından da yasak süresini önce 19 Kasım’a, sonra da 18 Aralık’a kadar uzatan Artvin Valiliği,  yasağın bir ay daha uzatıldığını açıkladı. Artvin Valiliği internet sitesinden yapılan açıklamada yasağın gerekçesi şöyle duyuruldu:

“Mevcut huzur ortamının devamı, kamu düzeninin bozulmaması ile vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla; her türlü yürüyüş, basın açıklaması, toplantı, miting, çadır kurma, oturma eylemi, stant açma, afiş, pankart, bildiri vb. türündeki tüm etkinlikler, bu etkinliklerin öncesi, sırası ve sonrasında oluşabilecek şiddet hareketleri gerekçesi ile 18.12.2016 tarihinden geçerli olmak üzere bir ay süreyle yasaklanmıştır.”

HAYATİ AKBAŞ