AnasayfaArtvin'den HaberlerKARADENİZ BÖLGESİ ODA VE BORSALARI ANKARA’DA BULUŞTU

KARADENİZ BÖLGESİ ODA VE BORSALARI ANKARA’DA BULUŞTU

KARADENİZ BÖLGESİ ODA VE BORSALARI ANKARA’DA BULUŞTU

Karadeniz Bölgesi’ndeki Odalar ve Borsalar Ankara’da TOBB İkiz Kuleler ’de düzenlenen istişare toplantısında buluştu.

ARTVİN-TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya, Karadeniz Bölgesi’ndeki Odaların ve Borsaların Yönetim Kurulu Başkanları, Meclis Başkanları ve Genel Sekreterleri katıldı.​ Toplantıya Artvin Ticaret Odası’nı temsilen Meclis Başkanı Naci Akın ve Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel ile Genel Sekreter Yüksel Çoruh katıldı.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB)’nin odaların ve borsaların üyeleri için önemli hizmetler gerçekleştirdiğine değinen, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, bunların tüm üyelere detaylı olarak anlatılmasını ve ‘odalar, borsalar ne iş yapar?’ sorusuna doyurucu yanıtlar verilmesini istedi. Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Hisarcıklıoğlu zor günlerden geçildiğine işaret ederek, “Gün birlikte hareket etme günüdür” dedi.

 

Toplantıda, başvuruları başlayan Nefes Kredisi hakkında bilgilendirmede bulunulurken,  Ekonomik Koordinasyon Kurulu’nun tedbir paketindeki konular istişare edildi. Ayrıca TOBB Dijital Dönüşüm Projesi, Şirket Kuruluşlarında Tek Durak Ofis Projesi, Mesleki Eğitim Faaliyetleri ile Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Merkezi(MEYBEM)’ne ilişkin sunumlar yapıldı.

HAYATİ AKBAŞ