AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA METEM YENİ BİNASINA KAVUŞUYOR.

HOPA METEM YENİ BİNASINA KAVUŞUYOR.

HOPA METEM YENİ BİNASINA KAVUŞUYOR.

 

2017 yılında Devlet yatırım programına alınan 16 derslikli Hopa 15 Temmuz Şehitleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yeni binasına kavuşuyor.

Hayati Akbaş

HOPA-2017 yılında Devlet yatırım programına alınan 16 derslikli Hopa 15 Temmuz Şehitleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yeni binasına kavuşuyor.

Ak parti Hopa İlçe Başkanı İlyas Güven konuyla ilgili yaptığı açıklamada;
Yeni okul binamızın hem yıkımı hem de yeniden yapımı için 2018 yılı mayıs ayına kadar ihaleye çıkılacaktır. Modern derslikler, atölyeler, çok amaçlı salon ve laboratuvarların bulunduğu okulun 2019- 2020 Eğitim Öğretim yılına kadar hazır olması planlanmaktadır. Yeni hizmet binası tamamlanıncaya kadar okulumuz  Atatürk Ortaokulu eski binasında Eğitim Öğretim faaliyetine devam edecektir.

Yeni nesillerimizi kültürümüzün ve medeniyetimizin temel değerleriyle donatarak yetiştirmek zorundayız. Aileden başlayıp okulla taçlanan toplum hayatının değer unsurlarıyla zenginleşen eğitim sürecinin öneminin giderek arttığı bu dönemde “En faydalı yatırım Eğitime yapılan yatırımdır” ilkesiyle okul yatırımını ilçemize kazandıran Milletvekilimiz Dr. İsrafil Kışla ’ya ve Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine minnet ve şükranlarımı sunar, okulumuzun ilçemize, öğrenci, öğretmen ve velilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim”  dedi.