a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA KAYMAKAMI ARSLANTÜRK ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI

HOPA KAYMAKAMI ARSLANTÜRK ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI

HOPA KAYMAKAMI ARSLANTÜRK ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI

Hopa Kaymakamı Abdullah Arslantürk “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

HOPA-Hopa Kaymakamı Abdullah Arslantürk “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kaymakam Arslantürk mesajında şu ifadelere yer verdi “Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak ve hayat standartlarını yükseltmek amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli kardeşlerimizin sesini duyurduğu özel bir gündür.

Engellilik, sosyal yönleriyle her birimizi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini en aza indirgemek için herkesin katkısına, duyarlılığına ve ortak çabasına ihtiyaç hissedilen toplumsal bir husustur.

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” şuuruyla hareket eden sosyal devlet anlayışına sahip olarak engelli vatandaşlarımızın umutlarını yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba sarf edip çözümler üretmek en önemli sorumluluklarımızın başında gelmektedir.

Çünkü engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, onların yaşama sevinçlerini yüksek tutarak hayata sarılmalarından büyük mutluluk duyuyoruz.

Hiçbir engelin seçim olmadığını hatırlatıp, her sağlıklı insanın da bir engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmamasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, engeli olan tüm vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde bir kez daha yanında olduğumuzu bildiriyor, devletimizin sunduğu bütün imkânlarla yaşam alanlarını düzenleyeceğimizi ifade ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”.