a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaArtvin'den HaberlerCHP ARTVİN MİLLETVEKİLİ UĞUR BAYRAKTUTAN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI

CHP ARTVİN MİLLETVEKİLİ UĞUR BAYRAKTUTAN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI

CHP ARTVİN MİLLETVEKİLİ UĞUR BAYRAKTUTAN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Engelliler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

ANKARA– CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Engelliler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı

Bayraktutan mesajında şu ifadelere yer verdi “Engellilik yalnızca engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren, duyarlı olmayı gerektiren toplumsal bir durumdur. Engellilerimizi anlamak ve onlarla bütünleşmek toplumsal bütünleşmenin gereğidir. Her birey birer engelli adayı olduğunu unutmamalı ve herkes bu doğrultuda hareket etmelidir. İnsanlığın ortak sorunu olan ve bir gün her insanın başına gelme ihtimali olan engellilik hali ancak toplum tarafından bilinçli hareket edilerek engelsiz bir yaşam haline dönüştürülebilir. Engelli vatandaşlarımızın hayata daha kuvvetli tutunması, her alanda kendilerini geliştirip yaşama sevgilerini kaybetmemeleri için hepimiz üzerimize düşen görevleri yerine getirmeliyiz.

Anayasamızda yer alan sosyal devlet ilkesi gereğince insanlarımızı sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmak, insanın maddi ve manevi varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamak devletin görevidir.

Topluma sunulan tüm hizmetlerin engelli yurttaşlarımıza da eşit ve erişilebilir bir şekilde sunulması, yurttaşlarımızın toplumsal yaşama katılması için gereken önlemlerin alınması ve engelli insanlarımızın hayatın her alanında desteklenmesi bu görevin doğal bir sonucudur.

Unutulmamalıdır ki; sevginin aşamayacağı engel yoktur. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde hepimizi hayata bağlayan sevgi ve yaşama sevincinin sonsuza kadar kalplerinizde bulunmasını diliyor, tüm engellerin ortadan kalktığı bir dünya dileğiyle, bütün engelli vatandaşlarımıza yürekten sevgilerimi sunuyorum”.