AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA ATATÜRK ORTAOKULU YENİ BİNASINDA EĞİTİME BAŞLADI.

HOPA ATATÜRK ORTAOKULU YENİ BİNASINDA EĞİTİME BAŞLADI.

HOPA ATATÜRK ORTAOKULU YENİ BİNASINDA EĞİTİME BAŞLADI.

 

Hopa Atatürk Ortaokulu tadilat çalışmaları tamamlanan yeni binasında 2 dönem eğitim vermeye başladı.

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa Atatürk Ortaokulumuz 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının 2. döneminde 2 milyon TL civarında bir bedel ile ikmal inşaatı tamamlanan yeni binasında Eğitim Öğretim faaliyetine bugün itibarıyla başladı.

Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez, eğitim-öğretimde ikinci yarıyılın başlaması dolayısıyla Sundura Mahallesinde ikmal inşaatı tamamlanarak ikinci dönemde yeni binasında eğitim öğretime başlayan Atatürk Ortaokulunu ziyaret etti. Ziyarete İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın ve Şube Müdürü Ümit Aslan eşlik etti.

Kaymakam Görükmez, öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek; “eğitimin insanoğlunun bütün hayatını kapsayan bir süreç olduğunu, geleceğe umutla bakmak için çalışmak hususunda ciddi bir gayret, disiplin ve fedakârlık göstermek gerektiğini, istikbalin bugünden rahatını feda etmekle elde edileceği, erdemli ve nitelikli bir toplum inşaa etmek için çalışıldığını ifade etti.

Daha sonra Sundura Mahallesinde inşaatı devam eden 8 derslikli Anaokulunda incelemelerde bulunarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın’dan bilgi aldı.

Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın “Nazik ziyaretleri ve destekleri için Sayın Kaymakamımıza, yatırımın ilçemize kazandırılmasında emeği geçen devlet büyüklerimize ve özellikle süreçteki çabaları ve katkıları sebebiyle İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın AbdülCelil Kahveci ‘ye İlçemiz eğitim camiası adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi..