AnasayfaArtvin'den HaberlerHALK OYUNLARI EKİBİ İZMİT’E HAREKET ETTİ

HALK OYUNLARI EKİBİ İZMİT’E HAREKET ETTİ

HALK OYUNLARI EKİBİ İZMİT’E HAREKET ETTİ

 

Arhavi’de Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibi Okul Sporları Türkiye Birinciliği İçin İzmit’e Hareket Etti

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Arhavi Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekibi İzmit’te yapılacak olan Okul Sporları Türkiye Birinciliği ’ne katılmak üzere yola çıktı. Kafile Arhavi Gösteri Merkezi’nde Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nun katılımıyla İzmit’e yolcu edildi.

Eğitmenliğini Ersin Altın’ın yaptığı ve aynı zamanda Arhavi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü halk oyunları ekibi de olan Arhavi Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekibi yoğun çalışma ve antrenman sonucunda yarışmaya hazır olduklarını belirterek, yarışmadan başarılı bir sonuç elde edeceklerine inandığını söyledi.

Yolculuk öncesi kahvaltı programında ilçe protokolüyle de bir araya gelen ekip yarışma ile ilgili sohbet etme imkânı buldu. Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi’ne ait pansiyonda gerçekleşen kahvaltı programına halk oyunları ekibinin yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan, Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi Müdürü Hakan Soydan ve Arhavi Belediyesi’ni temsilen Sosyal İşler Müdürü Bilgi Özkara katıldı. Programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Arslanoğlu, ekibe başarılar diledi. Gençleri İzmit’e yolcu etmeye Arhavi Gösteri Merkezi’ne gelen Başkan Hekimoğlu ise, ekibe yarışma öncesi başarı temennisinde bulundu.

Çekinilen fotoğrafların ardından ekip, İzmit iline hareket etti.