AnasayfaArtvin'den HaberlerDSİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI YUSUFELİ BARAJINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

DSİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI YUSUFELİ BARAJINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

DSİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI YUSUFELİ BARAJINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

DSİ Genel Müdür Yardımcısı Ergün Üzücek Başkanlığında Yusufeli Barajı ve HES Projesinde incelemelerde bulunmak üzere bölge müdürlüğünü ziyaret edilerek arazi gezisi yapıldı.

Hayati Akbaş

YUSUFELİ-DSİ Genel Müdür Yardımcısı Ergün Üzücek Başkanlığında Yusufeli Barajı ve HES Projesinde incelemelerde bulunmak üzere bölge müdürlüğünü ziyaret edilerek arazi gezisi yapıldı

DSİ Genel Müdür Yardımcısı Ergün Üzücek Başkanlığında Barajlar ve HES Daire Başkanı Dinçer Aydoğan, Jeoteknik Hizmetler ve YAS Daire Başkanı Kemal Karakuş ve beraberlerindeki heyet ile birlikte Yusufeli Barajı ve HES Projesinde incelemelerde bulunmak üzere Bölge Müdürlüğünü ziyaret ettiler.

Ergün Üzücek Başkanlığındaki heyet DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürü Celal Tokalak ile birlikte öncelikle baraja ait tüm üniteleri kapsayan bir arazi gezisi yapıldı. Gezi kapsamında sağ ve sol sahil kret altı ile gövde eksenindeki galerilerin kazı ve destekleme çalışmaları, santral binası kazı ve destekleme çalışmaları, transformatör salonu kemer betonu imalatları, enerji yapıları ve Kuyruksuyu Bölgesindeki çalışmalar yerinde incelendi.

Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Yusufeli Barajı Ve HES projesinde gövde temel kazıları jeolojik durum değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Saha ziyaretinin akabinde Şantiye Toplantı Salonunda Yusufeli Barajı ve HES Projesinin Kemer Barajı Tasarımı Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya DSİ Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü personeli ile yüklenici ve yüklenici müşaviri firmalar katıldı. Toplantı kapsamında, baraj gövde bölgesindeki Jeolojik araştırma çalışmaları neticesinde ortaya çıkan Jeoteknik Modelin gövde tasarımına olan etkileri konusunda değerlendirme yapılarak görüş alışverişinde bulunuldu.