AnasayfaArtvin'den HaberlerDENİZLİ HOROZU ARTVİN’DE ÖTEMEDİ

DENİZLİ HOROZU ARTVİN’DE ÖTEMEDİ

DENİZLİ HOROZU ARTVİN’DE ÖTEMEDİ

 

Artvin Belediye Spor Basketbol Takımımız, Türkiye Basketbol 2.Ligi 7.haftasında, konuk ettiği Denizli temsilcisi Merkez Efendi Belediyesi Yüksek Çıta Kolejini 63-44 mağlup etti.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Belediye Spor Basketbol Takımımız, Türkiye Basketbol 2.Ligi 7.haftasında, konuk ettiği Denizli temsilcisi Merkez Efendi Belediyesi Yüksek Çıta Kolejini 63-44 mağlup etti.

Artvin Boğaları, Denizli temsilcisi Merkez Efendi Belediyesi Yüksek Çıta Kolejini 63-44 mağlup ederek ligde çıktığı 6 maçta 5 galibiyet 1 mağlubiyet almış oldu.

Artvin Merkez spor salonunda oynanan müsabakayı Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Belediye Başkan Yardımcıları Erkan Yazan, Zafer İnce, bazı kurum amirleri, Artvin Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi kursiyerleri ve çok sayıda basketbol severler izledi.

Artvin Boğaları maç yine tutuk başlamasına rağmen Denizli temsilcisi de sayı bulamayınca il periyod dengeli bir şekilde Artvin Boğalarının lehine 11-7 sonuçlandı.İkinci periyotta  takımımız16 sayı bulurken Merkez Efendi Belediyesi Yüksek Çıta Koleji 13 sayı üretince ilk yarı Artvin Boğalarının 7 sayı üstünlüğü ile 27-20 sonuçlandı.

İkinci yarıya silkelenmiş bir şekilde başlayan Artvin Boğaları 3 periyotta20 sayı bulurken Merkez Efendi Belediyesi Yüksek Çıta Kolejini 13 sayı buldu ve son periyota 47-33 önde girdi. Son periyotta mükemmele yakın bir oyun sergileyen Artvin Boğaları 16 sayı bulurkenMerkez Efendi Belediyesi Yüksek Yüksek Çıta Koleji 11 sayıda kaldı ve Artvin Boğaları maçtan 63-44galip ayrıldı.

Artvin Boğaları adına 10’ar sayı üreten Müfit, Mehmet Ali ve Mustafa en skorel oyuncu oldu.

Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, maç sonrasında takımları soyunma odasında ziyaret ederek her iki takımı da tebrik etti.

Maç sonu açıklamalarda bulunan takım koçu Ateşdağlı:  “Bu sene başında sayın onursal başkanımız Mehmet Kocatepe liderliğinde belirlediğimiz hedef doğrultusunda 1 lig e çıkmayı amaçlayan bir takım oluşturduk. Uzun bir maraton olan bu yolda illaki çeşitli ekleme ve çıkarmalar yapmamız gerekecek ama tüm bunlarda bize destek olmaya hazır bir yönetimimiz var diye düşünüyorum. Bizde takim olarak bize düsen kısmını çok çalışarak yerine getirmek için tüm gücümüzü ortaya koyacağız. Bizim için en büyük güçte kuşkusuz bizi her daim her yerde destekleyen Artvin halkı olacak. Teknik olarak baktığımızda planladığımız şekilde yavaş yavaş yükselen bir grafik ile beraber final gurubuna en iyi halimizde başlamak istiyoruz. Oynadığımız 6 maça baktığımızda savunma anlamında istediklerimizi sahaya yansıtmaya başladık. Hücum kısmında kat etmemiz gereken bir yol var burada da gerekli çalışmaları yapacağız. O sene bu sene sloganı ile başladığımız yolda en az kayıp ile gurup maçlarını tamamlayıp Artvin’imizi hak ettiği yer olan 1 lige yükseltmek için bir yumruk olup yolumuza devam etmeliyiz.” dedi.