AnasayfaArtvin'den HaberlerÇİNLİ VE MERSİNLİ FOTOĞRAFÇILAR HOPA’YI ÇOK BEĞENDİLER

ÇİNLİ VE MERSİNLİ FOTOĞRAFÇILAR HOPA’YI ÇOK BEĞENDİLER

ÇİNLİ VE MERSİNLİ FOTOĞRAFÇILAR HOPA’YI ÇOK BEĞENDİLER

 

Çinli ve Mersinli Fotoğrafçılar Hopa Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneğini Başkanı Levent Yazıcı’yı ziyaret ederek Hopa’yı çok beğendiklerini söylediler.

Hayati Akbaş

HOPA-Mersin OLBA Fotoğraf ve Çin TAICANA Fotoğraf Dernekleri’nin Fotoğraf Sanatçısı Faruk Akbaş rehberliğinde, ortaklaşa düzenledikleri Doğu Karadeniz Gezisinin son durağı Hopa’da Hopa Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneğini Başkanı Levent Yazıcı oldu.

Faruk Akbaş’ın rehberliğinde Mersinli ve Çinli Fotoğrafçılarla Kısa bir tanışma merasiminden sonra Hopa’da atmaca kültürünü merak eden misafir fotoğrafçılar Hopa Avcılar ve Atmacacılar Derneği’ne gittiler.

Çinli ve Mersinli fotoğrafçıları Hopa Avcılar Kulübü Dernek Başkanı Alper Demirkaya ve Avcılar karşıladı. Alper Demirkaya tercüman aracılığı ile Atmaca Kültürü ile ilgili bilgiler verdi. Ayrıca Hopa’da yapılan Atmaca Avcılığı hakkında basılmış olan kitabı hediye etti. Atmaca sezonu olmamasına rağmen evinde sakladığı atmacayı getiren Murat Yamakalioğlu ’nun atmacası çok İlgi ekti. Uzun süre atmaca ve atmaca sahibini fotoğrafladılar. Çinli ve Mersinli Fotoğrafçılar, Avcılar Kulübü Başkanı Alper Demirkaya ve Atmaca Sahibi Murat Yamakalioğluna teşekkür ettiler. Dernek ziyaretinin Ardından Tepe Restoran’da balık ziyafeti çeken Çinli ve Mersinli Fotoğrafçılara Levent Yazıcı tarafından sürpriz bir tulum gösterisi hazırlandı. Hopa’nın Tulum Sanatçısı Göksu Özgen yemek esnasında tulum çaldı. Tulumun sesiyle şok olan Çinli Fotoğrafçılar yemeği unutup tulumun sesiyle şenlendiler. Ayrıca pek rastlanmayan bir durum gerçekleşti. Tulum ile horon yerine dans eden bir çift te ilgi odağı oldu. Tulumcu Göksu tulumla dans edenlere ilk kez eşlik ettiğini söyledi. Daha sonra Tepe Restoran personeli ile Çinli Fotoğrafçılar Horon teptiler. Çinliler horondan çok söylenen türküleri taklit etmeyi çok sevdiler. Bu sürpriz ile Doğu Karadeniz’e veda etmek güzel olduğunu söyleyen misafirler Levent Yazıcı ya teşekkür ederek ayrıldılar.