AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ’DE GENÇLER TÜRKİYE HALK OYUNLARI FİNALLERİ TAMAMLANDI

ARHAVİ’DE GENÇLER TÜRKİYE HALK OYUNLARI FİNALLERİ TAMAMLANDI

ARHAVİ’DE GENÇLER TÜRKİYE HALK OYUNLARI FİNALLERİ TAMAMLANDI

 

Arhavi Önemli Bir Organizasyona Daha Ev Sahipliği Yaptı

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Arhavi yine başarılı bir organizasyona daha ev sahipliği yaptı. Gençler Türkiye Halk Oyunları Finalleri hafta sonu yapılan yarışmalarla tamamlandı. Arhavi Gösteri Merkezi birbirinden etkileyici halk oyunları gösterilerine sahne olurken finalleri kalabalık bir izleyici topluluğu takip etti.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) organizasyonunda ve Arhavi Belediyesi’nin katkılarıyla yapılan Gençler Türkiye Halk Oyunları Final Yarışması için ilçemiz Arhavi, ülke genelinden 33 ilden bini aşkın misafiri ağırladı.

Halk oyunları finalleri, 11 ağustos cuma günü yapılan kortej yürüyüşü ile start aldı. Cumartesi ve Pazar ise Arhavi gösteri merkezi halk oyunları şölenine sahne oldu. Kültürlerin buluştuğu birbirinden etkileyici gösteriler ile izleyicilere keyif dolu anlar yaşatıldı.

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, ilçe olarak yine büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptıklarını belirterek; “ilçemiz kültürün, sanatın ve sporun ulusal ve uluslararası düzeyinde birçok etkinliğe art arda ev sahipliği yapıyor.  Gençler Türkiye Halk Oyunları Finalleri de bunlardan biri oldu ve bu organizasyonu da başarı ile tamamlamış olduk.  Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) başta olmak üzere, ülke genelinden katılım gösteren tüm ekiplerimize, Federasyon yetkililerine, belediye başkanlarımıza ve organizasyonda emeği geçen herkese sahsım ve ilçe halkı adına teşekkür ediyorum.” Dedi.

Gençler Türkiye Halk Oyunları Finalleri ilk gün Düzenlemeli ve ikinci gün Düzenlemesiz olmak üzere iki kategoride yapıldı. Finallerde derece alan ekipler ise şöyle oldu: “Düzenlemeli Dal İzmir Bayraklı Belediyesi Gençlik Spor Kulübü, Artvin Anadolu Lisesi Gençlik Spor Kulübü, Denizli Sarayköy Gençlik Spor Kulübü

Düzenlemesiz Dal, Diyarbakır Kayapınar H.E.M. Gençlik Spor Kulübü, Erzurum EKTUT Gençlik Spor Kulübü, Denizli Sarayköy Gençlik Spor Kulübü.”