AnasayfaArtvin'den HaberlerCHP ARTVİN İL BAŞKANLIĞINDA DEVİR TESLİM GERÇEKLEŞTİ

CHP ARTVİN İL BAŞKANLIĞINDA DEVİR TESLİM GERÇEKLEŞTİ

CHP ARTVİN İL BAŞKANLIĞINDA DEVİR TESLİM GERÇEKLEŞTİ

CHP Artvin 36. Olağan Genel Kurulunda başkanlığa seçilen Ahmet Biber, gerçekleşen devir teslim töreniyle görevine başladı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-CHP Artvin İl Başkanlığı binasında gerçekleşen devir teslim töreninde eski başkan Ali Yücel Kurt, yeni başkan Ahmet Biber, yönetim kurulu ve partililer hazır bulundu.

Devir teslim töreninde konuşan Ali Yücel Kurt, görev süreçleri boyunca gerçekleştirdikleri çalışma ve mücadeleden dolayı görevlerini en iyi şekilde icra etmeye çalıştıklarını belirtti.

Cumhuriyet Halk Partili ve yönetici olmanın hiç kolay olmadığını belirten Ali Yücel Kurt, son dönemlerde şahsi adına çıkan ve hem kendisini hem de partisini yıpratmaya yönelik söylemlerden duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Bu tarz saldırıların bundan sonrada olacağını belirten Kurt, “Partimizi yıpratmak amacıyla bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da farklı söylemler çıkacak. Partimiz için daha güçlü bir Artvin için bu tarz söylemlere pabuç bırakmayacağız.

Artvin benim düşündüğüm veya bizim düşündüğümüz noktaya fazla değil birkaç ay sonra gelecektir hepiniz göreceksiniz. Gerçekleri kimse aşamaz. Dolayısıyla bu gerçeklerin ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Artvin halkının sadece şunu diyorum yüzde 70’i veya 80’i madenin taşındığından bilgisi yok” dedi.

Neyzen Tevfik’in bir sözünde şöyle der; Hayat kırık bardaktaki suya benzer, içsen de biter içmesen de biter. O yüzden hayatından zevk ve keyif almaya bak der. Artvin gerçekleriyle yüzleşmeli artık. Artık bizler mücadelemizi başka yönlere taşıyıp devam ettirmeliyiz. Bende bu vesile ile yeni Başkanımız Ahmet Biber ve yönetimine başarılar diliyorum. Bu zor süreçte bizler bir nefer olarak bugünde yine aynı şekilde çalışıp CHP’yi yerelde ve genelde iktidar yapmak için mücadele edeceğiz.” dedi.

Kurt’un açıklamalarının ardından görevi devir teslim alan yeni il başkanı Ahmet Biber açıklamalarda bulundu.

Biber, “Önceki yöneticiler ve yeni seçilen yöneticiler, değerli başkanım, basın mensupları, bugün ki devir teslim töreninde aramızda olduğunuzdan dolayı, hem teşekkür ediyorum hem de sizleri selamlıyorum” diyerek açıklamasına başladı.

Biber açıklamasının devamında; “Tabii ki peşinen şunu diyorum; bugüne kadar zor durumlar ve zor dönemler oldu. Değerli arkadaşımız ve yönetimi zor bir dönemde görev almıştır. Bugüne kadar başarı ile getirdiler. Bugün görev bize tevdi edildi. Zor bir dönem. Biraz önce başkanımız söyledi hem ülke düzeyinde hem il düzeyinde gerçekten ciddi çalışmalar yapmak zorundayız. Biz çünkü bazı şeyleri kaybettiğimizde anlıyoruz. Neyi kaybettiğimizi, neleri kaybettiğimiz o zaman anlıyoruz. Ki biz burada belediye başkanlığı özellikle Merkez belediye başkanlığını kaybettiğimizde çok şeyi kaybettiğimizi daha sonra anladık. Öyle bir çalışma sistemi geliştirmeliyiz ki bundan sonraki süreçte inşallah büyük bir dayanışma içerisinde kimseyi dışlamadan kopmadan tüm ilçelerde mahalli olarak almak durumundayız.

Aynı zamanda önümüzde iki tane daha seçim var. Bu belki öncede olabilir zamanında da olabilir. Cumhurbaşkanlığı seçimi. Bu cumhurbaşkanlığı seçimi değil. Bu başkanlık seçimi! Tek adam seçimi, tek adam yönetimi! Ki bugünden biliyoruz henüz 2019 geçidini geçmeden bugün yeni kararnamelerle toplumu nasıl bastırmak istediklerinin işaretini veriyorlar. Diyor ki biz bunları yapacağız kimse sesini çıkarmayacak. Bu anlayışı bize kabul ettirmeye çalışıyorlar. O zaman böyle bir anlayış varsa, önümüzdeki bu Cumhurbaşkanlığı seçimi değerli genel başkanımızın söylediği gibi elli artı birle olmaz. Elli artı bir değil, daha büyük kitlelere ulaşarak belki yüzde 60’ları belki yüzde 65’leri yakalamak zorundayız. Bu gidişe dur diyebilmek için.

Hepinizin desteğine ihtiyacımız var öyle bir dönemdeyiz ki. Ve artık klasik parti çalışmaları ile bu seçimi alma şansımız azdır. O zaman onlar iki saat çalışıyorsa biz on saat çalışacağız. Bir eve onlar bir kere gidiyorsa biz on kere gideceğiz. Eğer bunları yapabilirsek ve bunu kongrede de dile getirdiğim gibi parti içerisinde de seferberlik ilan edeceğiz. Yani bu seferberlik nedir? Olağan üstü koşul demektir. Çünkü arkadaşlar, olağanüstü koşulları yaşıyoruz. Önce bunu kabul edeceğiz sonra gerekeni yerine getireceğiz. Yoksa bir seçim dönemi daha geçerse bunu söylemek dahi istemiyorum. Bize bu şansı bile tanımayabilirler. Böyle bir dönemin zor olduğunu biliyoruz ama bir de avantajımızı söyleyelim.

Bizler tertemiz Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana dimdik ayakta duran Cumhuriyet Halk Partisi gibi bir partinin mensuplarıyız. Bu partiyi Atatürk ve arkadaşları kurmuş. Böyle bir değerli partinin mensuplarıyız. Ve bu parti 1950’den beri tek başına iktidar olamamasına rağmen bugün halen dimdik ayakta. Bu Türkiye’nin şansıdır. Kongrede de söylediğim gibi bu nedenle de Cumhuriyet Halk Partisi bugün toplumun çağdaş, demokrat, hukukun üstünlüğüne inanan, her kesiminde muhafazakârında herkesin beklentisi vardır. Dolayısıyla mücadelemiz öyle olacak ki hiç kimseyi dışlamayacağız. Bunun da örneğini 16 Nisan referandumunda verdik. Öyle güzel çalışma programı ve strateji geliştirildi ki bir parti öne çıkarılmadı. Belki önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminde de nasıl gelişir bilemiyorum ama birinci turunda demiyorum ikinci turunda aynı anlayışla Cumhurbaşkanlığı seçimini tabi bizim anlayışımız nedir tekrar parlamenter demokratik sisteme dönmek hukukun üstünlüğüne dayanan özgürlükçü parlamenter sisteme dönmek. Yoksa tek adam sistemini biz alacağız biz devam ettireceğiz diye bir şey yok.

Bu dönem benim başkanlığımda görev alan tüm arkadaşlarımız, Yücel bey başkanlığındaki arkadaşlarımız buradaki ilçe başkanlığı mahiyetindeki arkadaşlarımız,  merkez ilçe ve il kadın kollarımız, merkez ilçe ve il gençlik kollarımız yani hepimiz önümüzdeki süreçte başarılı olmaya mahkûmuz arkadaşlar. Bunun altını çizerek söylüyorum öz verili olacağız, güler yüzlü olacağız, sevgi dolu olacağız ve bu başarıyı yakalayacağız. Başarı Cumhuriyet Halk Partisi’nin olsun bu başarı ile Türkiye kurtulsun diyorum. Hepinize bu yeni dönemde hepinizle birlikte güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum hepinize saygılar sunuyorum bugünden bismillah diyoruz” ifadelerini kullandı.

Devir teslim, konuşmaların ardından sona erdi.