AnasayfaArtvin'den HaberlerİYİ PARTİ ARTVİN İL TEŞKİLATI TEŞKİLATLANMAYI TAMAMLADI

İYİ PARTİ ARTVİN İL TEŞKİLATI TEŞKİLATLANMAYI TAMAMLADI

İYİ PARTİ ARTVİN İL TEŞKİLATI TEŞKİLATLANMAYI TAMAMLADI

 

İyi Parti’nin ilk teşkilatlanmasını bitiren İl, Artvin oldu. Artvin ve ilçelerinde teşkilatlanmayı bitiren ve il başkanlığını Genel Başkan Meral Akşener’in törenle açtığı İyi Parti Artvin’de üye kayıtlarına devam ediyor.

Hayati Akbaş

ARTVİN-İyi Parti’nin ilk teşkilatlanmasını bitiren İl, Artvin oldu. Artvin ve ilçelerinde teşkilatlanmayı bitiren ve il başkanlığını Genel Başkan Meral Akşener’in törenle açtığı İyi Parti Artvin’de üye kayıtlarına devam ediyor.

İyi Parti Artvin İl Başkanlığı İl yönetimi Kurucu Başkan Filiz Akyüz Başkanlığı’nda Parti İl binasında bir araya gelerek, il genelinde tamamlanan parti teşkilatlanması hakkında basına bilgi verdi. İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Yahya Taşkın’ın da hazır bulunduğu basın açıklamasında, il merkezi ve tüm ilçelerde teşkilatlanmayı en hızlı şekilde bitiren ilin Artvin olduğuna vurgu yapıldı.

İyi Parti Artvin Kurucu İl Başkanı Filiz Akyüz,  yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:  “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve arkadaşları ülkenin bulunduğu durum ve şartlar nedeniyle ülkemizin ve milletimizin bu durumdan kurtulabilmesi için yeni bir partinin kurulmasına ihtiyaç duyulduğunu, Türk Milleti’nin yaşadığı sıkıntıların çözümsüz olmadığını anlatmak ve ülkenin sahipsiz olmadığını göstermek için İyi Parti kurarak yürekleriyle yola çıktı. Bütün illerde teşkilatlanma çalışmaları başlatıldı. Bu kapsamda Artvin,  İyi Parti’nin İl ve ilçe teşkilatlarının en hızlı şekilde kurulduğu il oldu.

Bu Gidiş Kader Değil

Bu gidişin kader olmadığını, bu girdaptan mutlaka bir çıkışın olduğunu bilen ve inanan arkadaşlarımızın ekip halinde gece gündüz demeden çalışması ve birbirine kenetlenmesi ile olmuştur. Emeği geçen tüm partililerimize bir kere daha teşekkür ediyoruz.

Genel Başkanımız Bizleri Onurlandırdı

Sayın Meral Akşener, Parti İl Binası açılışına katılarak bizleri onurlandırdı. Daha sonra Grand Hotel Düğün salonunda Artvin Halkı’na hitap etti. Gerçekten çok büyük bir ilgiyle karşılandı. İnsanlar salona sığmadı. Bu vesileyle partili partisiz tüm Artvin Halkı’na teşekkür ediyorum. Genel Başkanımız Sayın Akşener, Cerattepe’de madene karşı açılan imza kampanyasına imza attı. Eğer çıkarılacaksa da doğaya zarar vermeden, özelin değil, devletin çıkarmasını, faydanın önce Artvin halkına yansımasını söyledi. Ancak biliyorsunuz, Cerattepe şehrin hemen üstü.

Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru Yapanlar 760 Kişiden Birisi De Benim

Dolayısıyla zarar vermemesi mümkün değil. Bilimsel raporlar, daha önceleri mahkemenin eğer madencilik yapılacaksa “Ya Artvin Ya Maden” tercihinin yapılması gerektiğini açıkça belirtmesi tehlikenin boyutunu açıkça göstermektedir. Biz İyi Parti olarak Yeşil Artvin Derneği’nin, Artvin’in yanındayız.  Madene karşı Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuruda bulunan 760 kişiden birisi de benim.  Artvin halkı İyi Parti’nin madene karşı olduğunu bilmesini istiyorum. Yeşil Artvin Derneği yönetimine bir arkadaşımızı verdik.

Akşener Türk Halkına Güven Verdi

Sayın Meral Akşener, Türk Halkı’na güven verdi. Bir kere daha bu ülke zamanı geldiğinde, ihtiyaç duyulduğunda yeni liderler çıkarabilecek kadar büyük ve köklü olduğunu gösterdi.  Basın olarak sizler çok iyi biliyorsunuz ki, çok zorluklar, engeller çıkarıldı.  Bırakın kamunun tesislerini, özel salonlara bile izin verdirtmediler. Bu partinin kurulmasını önlemek için inanılmaz engeller çıkarıldı.

Havuz Medyası İyi Parti’yi Görmese De Halkımız Onları Çok İyi Görüyor!

Ancak, Türk halkı istedikten sonra buna hiç kimse engel olamazdı, olamadı da.  22 Aralık 2017 akşamı Uğur Dündar ile Halk TV’de Arena programına çıkan Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, izlenme rekorları kırdı. Aslında halkı doğru ve tarafsız bilgilendirme görevi olan görsel ve yazılı basın,  antidemokratik ve siyasi baskılar nedeniyle Havuz medyası haline geldiği için İyi Parti’yi görmemezlikten geliyor, korkularından yer veremiyor!. Ama Türk Halkı bunun farkında, Sayın Genel Başkanımızı da görüyor, bu yapılanları da. Bunun cevabını da sandıkta vereceğinden emin olabilirsiniz. Çünkü Halka rağmen, halkın istemediği bir şeyi asla yapamazsınız. Bunun geçmişte birçok örneği var.

Değerli Basın Mensupları, İyi Parti Artvin’de teşkilatlanmayı bitirdi. Üye kayıtlarımız devam ediyor. Yakın bir zamanda olağan Genel Kurul gerçekleştireceğiz. Artvin yerelinde inanılmaz ilgiyle karşılandık. Yeni bir partiyiz. Eksiklerimiz olabilir. Bunları en hızlı şekilde gideriyoruz.

Söz Konusu Vatandır Gerisi Teferruat

Bugün Türkiye’de siyaset yapmanın ne kadar zor olduğunu çok iyi biliyorum. Demokrasi, hukuk, adalet ve eşitlik ilkesi büyük zarar görmüştür. İç ve dış siyaset tek adama bağlanmıştır. Bundan dolayı da büyük hatalar yapılıyor.

Değerli basın mensupları; Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır. Bu söz maalesef bugün yaşanıyor. Söz konusu gerçekten vatandır, millettir, geleceğimizidir.  Bundan dolayı 2019’da yapılacak olan seçim çok büyük önem arz etmektedir.

Burada Türk Milleti bir şeye karar verecek.  Bu seçim ile Ya “tek adam” rejimine gidilecek, ya da parlamenter sistem ile yönetilmeye devam edecek.

Ülkenin kaderini bir kişinin iki dudağı arasında verdiği kararlarla değil,  güçler ayrılığı dediğimiz, Demokrasinin olmazsa olmazı Yasama Yürütme ve Yargı’nın, birbirlerinin alanına girmeden, birbirlerini denetleyen ve hiç bir vesayet altında kalmadan; geleceğimiz için önemli kararlar verilirken, belli bir zümrenin, kişilerin değil,  Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk Halkı’nın menfaatine uygun yönetim sergileyen bir anlayış olan Parlamenter sistemle yolumuza devam edeceğiz…

İyi Parti, Artvin İl Teşkilatı olarak, Genel kongremizi yaptıktan sonra ziyaretlerimizi gerçekleştireceğiz. Dediğim gibi en kısa sürede kongreyi gerçekleştireceğiz. Bu kongreden sonra Artvin İyi Parti Teşkilatı seçimlere hazır hale gelmiş olacak.

Son olarak, bu partinin kurulması aşamasında büyük bir ekip çalışması yapıldı. Herkes gece gündüz demeden gönülden, karşılık beklemeden, katkılar vererek çalıştı. Kısa sürede teşkilatlandık. Ben bir kez daha teşekkür ediyorum. İyi Parti, Artvin’imize, ülkemize, milletimize hayırlı-uğurlu olsun.” dedi.

 İyi Parti Kurucu Yönetim Kurulu

Filiz Akyüz (Kurucu Başkan) Suzan Atabey, Ayla Sevim,   İbrahim Küçük, Şenay Karagülle,  Oğuzhan Boyacı, Elif Ökdem Köksal İspirli, Gülbin Öngüner, İsmail Ustael, Sedat Antiç, Necmi Pişkin,  Mustafa Kökçınar, Mehmet Genç, Nihal Keskin, Faik Özkan, Levent Yılmaz, Seda Gündüz,  Erdoğan Düzcan, Erdoğan Çakmak, -Erdinç Özdemir,  Numan Seçgin,  Ahmet Bayrak,  Ercan Bucak, Emine Turan,  Celal Kılıç, Yaşar Gür, Osman Nuri Çoruh, Murat Kuri, Fatih Yıldırım, Hasan Akın,  Fatih Beyaz, Vecdi Kamil Öztürk,

 İyi Parti Görev Dağılımı

Filiz Akyüz (Kurucu Başkan) İbrahim Küçük: Bşk. Yrd. Oğuzhan Boyacı: Bşk. Yrd. Köksal İspirli: Sekreter. İsmail Ustael Muhasip. Sedat Antiç Yerel Yönetim. Necmi Pişkin: STK Sorumlusu.  Mustafa Kökçınar: Kamu Kurum Kuruluş. Mehmet Genç: Halkla İlişkiler. Nihal Keskin: Hukuk İşleri. Faik Özkan: Seçim İşleri Levent Yılmaz: İller arası diyalog.