AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA KAYMAKAMI KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİNE KATILDI

HOPA KAYMAKAMI KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİNE KATILDI

HOPA KAYMAKAMI KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİNE KATILDI

 

Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez, “Kütüphaneler Bizimle Yaşar ” projesi kapsamında Nuri Vatan Anadolu Lisesi Z-kütüphanesinde düzenlenen kitap okuma etkinliğine katıldı.

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez, “Kütüphaneler Bizimle Yaşar ” projesi kapsamında Nuri Vatan Anadolu Lisesi Z-kütüphanesinde düzenlenen kitap okuma etkinliğine katıldı.

Etkinliğe Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez ve eşi Zehra Görükmez, Emniyet Müdür V. Gökhan Erdal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın, Milli Eğitim Şube Müdürü Emrullah Horozoğlu, Ümit Aslan, Okul Müdürü Mehmet Gökmen Temelkaya, öğretmen ve öğrenci velileri katıldı.

Kaymakam Görükmez, “Eğitime daha iyi bir nitelik katmak ve toplumun bütün kesimlerinde okuma alışkanlığı kazandırılması, kişinin okuyarak kendini tanıması, olgunluk kazanması etkinliğin temel gayesidir” dedi.

Görükmez, çocuk yaşta okuma alışkanlığı kazanılmasının önemine vurgu yaparak kitap okumanın çocuğun zihinsel, duygusal, sosyal ve dil gelişiminde önemli bir uyaran olduğu, kitap okuma alışkanlığının öncelikle ailede kazanıldığı, anne ve babanın kitap okuyarak çocuğa iyi bir örnek olması gerektiğini söyledi. Aynı zamanda istikrarlı okuma alışkanlığına sahip bir çocuğun topluluk önünde konuşma ve diyaloğa girme özelliklerinin arttığı ve özgüveni yüksek bireyler olduğuna değindi.