AnasayfaArtvin'den HaberlerCERATTEPE’YE BİR DESTEK’DE AYLİN NAZLIAKA’DAN

CERATTEPE’YE BİR DESTEK’DE AYLİN NAZLIAKA’DAN

CERATTEPE’YE BİR DESTEK’DE AYLİN NAZLIAKA’DAN

 

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka Cerattepe için başlatılan imza kampanyasına destek verdi.

Hayati Akbaş

ANKARA-Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka Cerattepe için başlatılan imza kampanyasına destek verdi.

Artvin’de çevreciler, doğayı tahrip ettiği öne sürülen başta Cerattepe olmak üzere bölgedeki madenlere, hidro elektrik santrallerine (HES),Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka Cerattepe için başlatılan imza kampanyasına destek verdi.

Yeşil Artvin Derneği ve kentteki sivil toplum kuruluşlarının (STK) aldığı karar doğrultusunda, Artvin’deki doğa tahribatına karşı imza kampanyası başlatıldı. Ülke genelinde, 19 Aralık’a kadar devam edecek kampanyada toplanan imzalar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gönderilecek.

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka Cerattepe için başlatılan imza kampanyasına destek verdi. Cerattepe’nin sadece Artvin halkının sorunu olmadığına değinen Nazlıaka, Yeşil Artvin Derneği tarafından yayınlanan video ile herkesi imza kampanyasına destek olmaya çağırdı.

“Artvin Diye Yazılır Mücadele Diye Okunur”

CHP Ankara Milletvekili Aylın Yazlıaka imza kampanyasından önce bir video yayınlayarak neden imza attığını şu şekilde ifade etti, Cerattepe’ ye sahip çıkmak için başlatılan imza kampanyasına bende katıldım. Hereksi bu kampanyaya katılmaya davet ediyorum. Çünkü bu mesele sadece Artvin’in meselesi değildir, bu sorun Türkiye’nin sorunudur doğasına yaşamına sahip çıkan bütün insanların sorunudur onun için hepimiz bu sorunun bir parçasıyız. Diyorlar ki burada biz sadece bir nokraya gireceğiz, bu aynen insanın vücuduna şırıngayla zehir verilmesi gibidir.  Onun için Artvin’ine, yeşiline, doğana sahip çık Artvin diye yazılır mücadele diye okunur. Bizlerde bu mücadelenin bir parçası olacağız ve eminiz kazanacağız dedi.

Artvin Çevre Platformları tarafından başlatılan imza kampanyası ay sonuna kadar devam edecek.