AnasayfaArtvin'den HaberlerCERATTEPE HEYETİ ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ

CERATTEPE HEYETİ ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ

CERATTEPE HEYETİ ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ

 

40 Bin İmzayla Ankara’ya giden Artvin Çevre Platformu üyeleri ilk olarak Anıtkabir’i ziyaret ettiler.

Hayati Akbaş

ANKARA-40 Bin İmzayla Ankara’ya giden Artvin Çevre Platformu üyeleri ilk olarak Anıtkabir’i ziyaret ettiler. Ziyarette Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan Çevre Platformu adına Ata’nın  huzuruna çelenk sundu.

Artvin Çevre Platformunun Ankara’daki ilk durağı Anıtkabir oldu.  Anıtkabir ziyaretine, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Artvin Eski Milletvekilleri Metin Arifağaoğlu, Yüksel Çorbacı. Artvin Kalkınma ve Eğitim Vakfı Başkanı Demir Akın, İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Mustafa Melek, ARÇEP kurucuları Tekin Üstündağ ve Rasim Yılmaz, Ankara Kültür Dayanışma Derneği Eski Başkanı Sabriye  Tuncay, Artvin Kamyonetçiler ve Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Yaşar Tekin Alkan,  İzmir, Kocaeli, Sakarya, Samsun, Bursa’dan gelen Artvin STK temsilcileri yer aldı.

Burada Ata’ya saygı duruşunda bulunulduktan sonra Artvin Çevre Platformları adına Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan anı defterini imzalayarak, Atatürk’ün doğa sevgisine vurgu yaparak Artvin’de yaşanan çevre sorunları ve doğa katliamıyla ilgili genel bir yazı yazdı.

Ardından  toplanan 40 bin imza TBMM Başkanlığı’na iletilmek üzere TBMM Başkanvekili Yaşar Tüzün’e teslim edildi. İmzaların teslimi sırasında gruba CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Eski Milletvekilleri Arifağaoğlu ve Çorbacıoğlu’ da eşlik etti.