AnasayfaArtvin'den HaberlerTBMM BAŞKANVEKİLİ TÜZÜN, YEŞİL ARTVİN DERNEĞİ TEMSİLCİLERİNİ KABUL ETTİ

TBMM BAŞKANVEKİLİ TÜZÜN, YEŞİL ARTVİN DERNEĞİ TEMSİLCİLERİNİ KABUL ETTİ

TBMM BAŞKANVEKİLİ TÜZÜN, YEŞİL ARTVİN DERNEĞİ TEMSİLCİLERİNİ KABUL ETTİ

 

TBMM Başkanvekili Yaşar Tüzün, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Neşe Karahan ve beraberindekileri Meclisteki makamında kabul etti.

Hayati Akbaş

ANKARA-Yeşil Artvin Derneği Başkanı Neşe Karahan, yurt genelindeki Artvinliler adına yaklaşık bir ay önce kentin 25 yıllık sorununa çözüm aramak adına bir imza kampanyası başlattıklarını söyledi.

Cerattepe’de uzun süredir devam eden çevre sorununa dikkati çekmek için Artvin Çevre Platformu adı altında başlatılan imza kampanyasında 40 bin kişiye ulaştıklarını belirten Karahan, toplanan imzaları Meclise getirdiklerini ifade etti. TBMM Başkanvekili Yaşan Tüzün de dört dönemdir parlamentoda yer aldığını ve Artvin Cerattepe’de yaşanan sorunları yakından takip ettiğini aktardı.

Artvin’in coğrafi güzelliğinin Türkiye’nin yanı sıra dünyaya yansıdığını bilen bir siyasetçi olduğunu vurgulayan Tüzün, şunları kaydetti: “Maalesef geldiğimiz noktada Türkiye’deki yargı sisteminin ne hale geldiğini hepiniz benden iyi biliyorsunuz. Sizin bu haklı talebinizi TBMM Başkanlık Divanı üyesi olarak gerekli tüm kurullara ileteceğim. TBMM Başkanımız yurt dışı ziyaretindedir. Taleplerinizi kendisiyle istişare edeceğim. Sözün bittiği yerdeyiz aslında. Duygusal noktada neler yaşadığınızı hissedebiliyorum.  300’den fazla maden Ocağı, 200’e yakın HES’e total olarak baktığımızda aslında Artvin değil, Türkiye kaybediyor. Bu noktada söyleyeceğim, hepimiz Artvin’iz,  hepimiz Cerattepe’yiz. Kentin tarihsel ve kültürel doğal özelliğini koruması için her türlü katkıyı vereceğimden şüpheniz olmasın.”

Görüşmeye, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan da eşlik etti.