AnasayfaArtvin'den HaberlerBURSA’NIN YILDIRIM İLÇESİNDEN ARTVİN’E KARDEŞ ELİ

BURSA’NIN YILDIRIM İLÇESİNDEN ARTVİN’E KARDEŞ ELİ

BURSA’NIN YILDIRIM İLÇESİNDEN ARTVİN’E KARDEŞ ELİ

 

Bursa’nın Yıldırım ilçesinde oynan ‘Düş Yakamdan’ adlı tiyatro oyununda bilet karşılığı toplanan kitaplar Ardanuç Atatürk İlkokulu öğrencilerine gönderilecek.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Bursa’nın Yıldırım ilçesinde oynanan ünlü tiyatrocu Cengiz Küçükayvaz’ın başrolünü oynadığı ve biletlerin kitap karşılığı dağıtıldığı ‘Düş Yakamdan’ adlı oyunda bilet karşılığı toplanan kitaplar Artvin Ardanuç Atatürk İlkokulu öğrencilerine gönderilecek.

Yıldırım Belediyesi 2016-2017 Kültür Sanat Sezonunda önemli etkinlikleri sosyal sorumluluk projeleri ile bir araya getirmeye devam ediyor. Ünlü tiyatro sanatçısı Cengiz Küçükayvaz’ın yönetmeliğini üstlendiği ve başrolünü oynadığı 2 perdelik ‘Düş Yakamdan’ oyununun biletleri kitap karşılığında ücretsiz olarak dağıtıldı. Barış Manço Kültür Merkezi’nde 2 seans olarak sahnelenen ve ilçe sakinlerinin büyük beğenisini kazanan oyundan elde edilen yüzlerce kitap, Artvin Ardanuç Atatürk İlkokulu’nda eğitim gören çocuklara hediye edilecek. Evlilik hayatlarını kurtarmaya çalışan bir çiftin çabalarının mizahi bir dille anlatıldığı ‘Düş Yakamdan’ adlı oyunda beş yıldır evli olan Şevket ve Nurten’in, zamanında aşkla ve sevgiyle kurulan evliliklerini düzeltme çabaları anlatıldı.

Ünlü oyuncu Cengiz Küçükayvaz’ın yanı sıra Züleyha Karyağdı Küçükayvaz, Tarık Karyağdı ve Eray Türk gibi tecrübeli isimler rol aldı.