AnasayfaArtvin'den HaberlerBURSA ARTVİN İL DERNEĞİ’NDEN “ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN” KAMPANYASI

BURSA ARTVİN İL DERNEĞİ’NDEN “ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN” KAMPANYASI

BURSA ARTVİN İL DERNEĞİ’NDEN “ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN” KAMPANYASI

 

Bursa’da faaliyet gösteren Bursa Artvin İl Derneği, kadın kollarının öncülüğünde başlattıkları kampanya ile 350 öğrenciye mont ve bot dağıttı.

Hayati Akbaş

BURSA-Bursa’da faaliyet gösteren Bursa Artvin İl Derneği, kadın kollarının öncülüğünde başlattıkları kampanya ile 350 öğrenciye mont ve bot dağıttı.

Bursa Artvin İl Derneği kampanya kapsamında dağıtımı gerçekleştiren 350 öğrenciye ihtiyaçlarını ulaştırdı. Bursa Artvin İl Derneği, okul müdürleriyle görüşmeler yaparak bot ve montlar dağılım yapıldı. “Çocuklar Üşemesin” kampanyasıyla 350 öğrenciye yardım etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Dernek Başkanı Yusuf Ustahanlı,  yardımlaşmanın önemini belirtti.

Sosyal Sorumluluk

Başkan Ustahanlı yaptığı açıklamada; “Biz Bursa Artvin İl Derneği olarak sivil toplum kuruluşu oluşumuzun sorumluluğunun bilincinde sadece Artvinliler değil doğduğumuz topraklarda birlikte yaşadığımız ülkemizin her köşesinden göç etmiş insanlarımızla beraber hareket edip her şeyi beraber paylaşarak daha yaşanabilir Bursa için ve Türkiye için elimizden geleni yapma zorunluluğunda hissediyoruz kendimizi. Ayrıca kampanyamıza en büyük desteği veren başta iş adamımız sayın Osman çelik e ARSİYAD Başkanı Sayın Gürsel Durmuş ve yönetimine Ayrıca kampanyamıza destek veren iş adamlarımıza, bürokratlarımıza, yönetim kurulumuza üyelerimize ve gönül dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Okumaktan Ötesi Yok

Bursa Artvin İl Derneği Kadın Kolları Başkanı Gamze Ustahanlı ise geleceğimiz olan çocuklarımızın okumaktan başka bir şey düşünmemelerini adına böyle bir kampanya başlattıklarını söyledi. Ustahanlı; “Daha güçlü gelecek için çocuklarımızı daha iyi şartlarda okutmak zorundayız. Bu bilinç ve sorumlulukla bizde, çocuklarımız üşümesin dedik ve bu kampanyayı başlattık bu yardım kampanyasında başından sonuna kadar beraber çalıştığımız kadın kolları yönetiminde olan Aysun Rençber, Seval Alnıaçık, Nurten Özkan, Fatma Yemenci, Ayla Demir, Melike Torun Melek Omar, Ülkü Karaman, Aliye Ferik Ve Ayşe Yiğit e teşekkür ediyorum.  Ayrıca kampanyamıza başladığı günden beri özverili çalışmalarından dolayı dernek başkanımız ve yönetim kuruluna bizlere destek veren is adamlarımıza katkılarından  dolayı teşekkür ederim” dedi.