AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN TURİZMDE HİZMET KALİTESİ ARTIYOR

ARTVİN TURİZMDE HİZMET KALİTESİ ARTIYOR

ARTVİN TURİZMDE HİZMET KALİTESİ ARTIYOR

 

Turizm kenti Artvin’de daha kaliteli ve nitelikli personel yetiştirmek adına Artvin Belediyesi Turizm eğitmeni tarafından eğitimlere başlandı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Turizm kenti Artvin’de daha kaliteli ve nitelikli personel yetiştirmek adına Artvin Belediyesi Turizm eğitmeni tarafından eğitimlere başlandı.

Artvin Belediyesinin organize ettiği ‘Turizm’de Şimdi İcraat Zamanı’ programının ikinci ayağında restoran ve kafelerden sonra otellerde yerinde eğitim verilecek. Artvin Belediyesi Turizm Eğitmeni Olgun Yavuz,  mevcut kaliteyi artırma amacıyla işletme sahiplerinin haberi olmadan gözlemlerle bulunduktan sonra sırasıyla İnönü Caddesi, Cumhuriyet caddesi ve diğer iş yerlerinde yerinde eğitim verecek. Yerinde eğitim programının ilk durağı Kahve Kervanı oldu.

Artvin Belediyesi turizm eğitmeni Olgun Yavuz; yerinde eğitimlere başladıklarını belirterek şöyle konuştu; “ İşyerlerine maddi külfet olmadan mevcut kalitenin artırılması için çalışmalar yapıyoruz. Çalışan personelin kılık kıyafetine, kişisel hijyenine, mesleki bilgisine ve sunumunun kalitesini artırma amacıyla eğitim veriyoruz. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye de Artvin’de turizm geliştirmek için yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi

Turizmde icraat zamanı programının startı 2018 yılın ilk ayında Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde Artvin Belediyesi koordinesinde ve Artvin Valiliği, Artvin Çoruh Üniversitesi, Artvin İŞKUR İl Müdürlüğü, Artvin Milli Eğitim İl Müdürlüğü, Artvin Sanayi ve Ticaret Odası, Artvin Esnaf ve Sanatkârlar Odası organizasyonunda ‘Artvin’de Turizm için İcraat Vakti’ diyerek  ‘Eko turizmi Geliştirmek ve Nitelikli İş gücü Yetiştirme Projesi’ etkinliği düzenlendi. Programda Artvin Belediyesi Turizm Eğitmeni Olgun Yavuz seminer  vererek  Artvin Belediyesi Öztürk  Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu ise tiyatro sahnelendi.