AnasayfaArtvin'den HaberlerBORÇKA’DA LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN “ŞEHİTLERİMİZE VEFA DUYGUSU PROJESİ”

BORÇKA’DA LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN “ŞEHİTLERİMİZE VEFA DUYGUSU PROJESİ”

BORÇKA’DA LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN “ŞEHİTLERİMİZE VEFA DUYGUSU PROJESİ”

 

Şehit Savaş Gedik Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinden “Şehitlerimize Vefa Duygusu Projesi”

 Hayati Akbaş

 BORÇKA-Borçka’da Şehit Savaş Gedik Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 2017-2018 eğitim-öğretim yılı içerisinde “Şehitlerimize Vefa Duygusu Projesi” adlı anlamlı bir projeyle birbirinden özel etkinlikler yapıldı.

 

Okul Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Başvuru Sahibinin Adı: Yasemin Çelik, Projenin Adı: Şehitlerimize Vefa Duygusu, Projenin Genel Hedefi: Öğrencilerimizde Milli Birlik ve Beraberlik şuuru oluşturarak vefa duygusunu geliştirmek. Projenin Özel Amacı: Vatanımız, Bayrağımız ve Ezanımız için şehit olan kahramanlarımızın öğrencilerimiz tarafından okunacak hatimlerle rahmet ve minnetle anılması. Projenin Süresi: 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Şehit Savaş Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonu, Projenin Hedef Kitlesi: Şehit Aileleri Şehit Savaş Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrenci, Öğretmen ve Personeli, Projenin Nihai Faydalanıcıları: Şehit Aileleri ve Öğrencilerimiz. Projenin Beklenen Sonuçları: Öğrencilerimizde Milli Birlik ve Beraberlik şuuru oluşturabilmek, Şehit Ailelerine manevi destek sağlanması, Şehit Ailelerinin onura edilmesi, şehitlerimize minnet ve şükran duygumuzun devam etmesi. Projenin Temel Faaliyetleri: Öğrencilerimizin her hafta okuyacağı bir Cüz ile haftada bir hatim yapmak. Sınıflarda şehitlerimize Fatiha okunması Cuma günleri Yasin okunması. Şehit Savaş Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Perşembe akşamları Yasin okunması. Şehitlerimizin Milli ve Manevi duygularımız açısından önemini kavratmak ve onlara vefa borcunun ödenmesini sağlamak. Bu Hatimleri şehit ailelerini ziyaret ederek onların evinde isteyenlere mevlit ekibiyle beraber mevlit ve akabinde hatim duası yapıp ailelerimizi manevi olarak onure etmek. Ailelerle öğrencilerimiz arasında manevi bir bağ oluşturmak. Borçka Şehitliğini Ziyaret.

Projenin Tanımı

Projenin Adı: Şehitlerimize Vefa Duygusu, Projenin Genel Hedefi: Milli Birlik ve Manevi Bütünlüğü Sağlanması Vefa Duygusunun Sağlanması, Projenin Özel Amacı: Vatanımız, Bayrağımız ve Ezanımız için Yasin ve Fatihalar şehit olan kahramanlarımızın öğrencilerimiz tarafından okunacak hatimlerle rahmet ve minnet anılması. Projenin Uygulanacağı Yerler: Borçka Şehit Savaş Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonu, Projenin Bütçesi, Projenin Gerekçesi: Milli ve Manevi hissiyatın artırılması, Kapsanan Bölgede Belirlenen İhtiyaç ve Sorunların Tanımlanması.

Hedef Grubun /Grupların ve Nihai Yararlanıcıların Tanımlanması ve Seçilme Nedenleri: Öğrencilerimizde milli ve manevi duyguların geliştirilmesi. Şehit ailelerini ziyaret ederek onların onure edilmesi. Şehitlerimizin Rahmetle yad edilmesi. Faaliyetlerin Ayrıntılı Açıklanması:

Şehit Savaş Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonu öğrencilerin her hafta okuyacakları hatmi bağlı bulundukları bölgedeki şehit aileleri ziyaret ederek onları onure etmek, Şehitler için hatim duası yapmak isteyen aileler içinde öğrencilerimiz tarafından mevlid okunması.

Proje ile Ulaşılacak Sonuçlar ve Doğrulanabilen Göstergeleri:

Projenin Çıktıları, Proje İzleme ve Değerlendirmesi, Sürdürülebilirlik ve Çarpan Etkisi, Görünürlük Faaliyetleri.”