AnasayfaArtvin'den HaberlerBORÇKA’DA İKİ KÖYE DAHA İÇME SUYU GELİYOR

BORÇKA’DA İKİ KÖYE DAHA İÇME SUYU GELİYOR

BORÇKA’DA İKİ KÖYE DAHA İÇME SUYU GELİYOR

 

Artvin’in Borçka ilçesinin iki önemli köyü olan Maral ve Alaca köylerinin içme suyu ihaleleri yapıldı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin’in Borçka ilçesinin iki önemli köyü olan Maral ve Alaca köylerinin içme suyu ihaleleri yapıldı. AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla tarafından yapılan özel girişimler sonucunda sağlanan ödenekler ile 2017 yılı yatırım programına alınan her iki köyün su hattı yapım ihalesi sonuçlandırıldı.

Artvin’in Borçka ilçesinin iki köyü içme suyuna kavuşuyor. İlçenin iki büyük köyü olan Maral ve Alaca köylerinin içme suyu ihaleleri yapılı. Açık ihale usulü ile yapılan ihale Borçka Kaymakamlığı İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapıldı. 2017 yılı yatırım programına AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla tarafından gerçekleştirilen girişimler neticesinde sağlanan ödenekler sonucunda hazırlanan projeler ihaleye çıkarıldı. Maral köyü için gerçekleştirilen ihale Borçka Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde yapılırken ihaleyi 804 Bin 500 TL (KDV Hariç) bedelle Kulaber İnşaat-Halit Kulaber alırken projenin 2017 yılı içerisinde yapımına başlanacağı açıklandı. İhalenin KDV Dahil tutarı ise 943 Bin 310 TL oldu.

Ayrıca yine Artvin Borçka ilçesi Alaca Köyü İçme suyu İnşaatı yapım işi de 2017 yılı yatırım programı kapsamında ihale edildi. İhaleyi ihaleyi yine Kulaber İnşaat-Halit Kulaber alırken ihalenin bedeli ise KDV Hariç olarak 592 Bin TL oldu. Bu ihalenin KDV Dahil tutarı ise 698 Bin 560 TL oldu. İhalenin yapımına yer tesliminin ardından başlanacağı açıklandı.

Her iki konuya ilişkin açıklamada bulunan AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Borçka’nın iki büyük köyü sakinlerince sürekli olarak dile getirilen içme suyu ihtiyacı talebinin yapılan bu ihaleler ile karşılanacağı ve bu yılın sonuna doğru da her iki köyün içme suyuna kavuşacağını ifade etti. AK Parti olarak halka hizmeti hakka hizmet olarak gördüklerini belirten Kışla, milletin gerçek efendisi olan köylüye hizmet etmekten ve onları bu şekilde mutlu ediyor olmaktan dolayı mutlu olduklarını da sözlerine ekledi.