AnasayfaArtvin'den HaberlerBAŞKAN ZAFER İNCE: ARTVİN’İMİZİ EN İYİ YERLERE GETİRMEK BİZLERİN BORCUDUR

BAŞKAN ZAFER İNCE: ARTVİN’İMİZİ EN İYİ YERLERE GETİRMEK BİZLERİN BORCUDUR

BAŞKAN ZAFER İNCE: ARTVİN’İMİZİ EN İYİ YERLERE GETİRMEK BİZLERİN BORCUDUR

 

Artvin Belediye Spor Kulüp Başkanı Zafer İnce açıklamalarda bulunarak, “Artvin’imizi en iyi yerlere getirmek bizlerin borcudur” dedi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Belediye Spor Kulüp Başkanı Zafer İnce açıklamalarda bulunarak, “Artvin’imizi en iyi yerlere getirmek bizlerin borcudur” dedi.

Kulüp Başkanı İnce yaptığı açıklamada; ”Karadeniz Gençlerinin Spora ilgisinin doğru şekilde yönlendirilmesinin önemine inanan biri olarak onlara ulaşa bilecekleri hedefe koymak gerektiğini düşünüyoruz. Bunun için kentin çok sevdiği ve gençlerimizin de çok ilgi duyduğu Basketbol’u Artvin Belediye Spor Kulübü’nün ana branşı olarak belirledik. Bu doğrultuda Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe’nin de yönlendirmeleri ve destekleriyle Basketbol alanında iddialı bir takım kurmak için kolları sıvadık. Geçici bir heves olmaması anlamında sağlam temeller üzerinde yükselmek istiyoruz.

İlk olarak ciddi bir altyapı oluşturma bilgisi olan Türkiye Basketbol Ligi ve üst lig tecrübeleri ile bize büyük katkısı olacağına inandığımız Şahin Ateşdağlı’yı takımımızın başına getirdik. Lige geç girmemizden dolayı dar bir oyuncu havuzundan hocamızın istekleri doğrultusunda Artvinli gençlerimize örnek olacak sporcu kardeşlerimiz ile anlaştık. Bu konuda hayal ettiğimiz çok düzgün karakterli, Tecrübeli veGenç ama hedefleri olan oyuncularla kadromuzu kurduk. Arkadaşlık ve takımdaşlık çok yüksek seviyede olunca takımımızın formu her geçen gün biraz daha arttı. İstediğimiz heyecan, hedefi gençlerimiz ve tüm Artvin halkının sahiplenmesi, Maçlarımıza yediden yetmişe Kadınlı, Erkekli gelip bizlerle birlikte takımına sahip çıkmaları bizleri daha da umutlandırdı. Takım oyuncularımız ve teknik ekiplerimizin Sosyal sorumluluk projelerimiz dahilin de şehir ile iç içe olmaları Şehirde ki heyecana heyecan kattı. Artvin Valimiz Sayın Ömer Doğanay ve Artvin Belediye Spor onursal Başkanı Sayın Mehmet Kocatepe ile yaptığımız istişareler sonrası yeni Projeler ile kalıcı hizmetler yapmaya devam etmek dileğindeyiz.

Türkiye Erkeler 2’ci ligine ilk başlarda yeni kurulan ekip olarak iyi başlamadık ama bizim gerçek hedefimiz takımımızın 4. haftasından sonra gerçek gücünü göstermesi ve oynadığımız son 8 maçta da bunu gösterdik. Şuan ligin 2.Sırasındayız geçen hafta namağlup takımı yendik bu başarılara alışıktır Artvin geçen yıllarda biz ne büyük takımlar gördük ama Artvin’in zor deplasman olduğunu bütün takımlara gösterdik.

Yeni Spor Salonu Projemizi Başlattık

Artvin Belediye Spor Kulüp Başkanı Zafer İnce, Artvinli İş Adamlarımızın destekleriyle yeni Spor salonunu projemize başladık. Türkiye Basketbol Liginin seviyesine ulaşılması için tüm imkânlarımızla mücadele edeceğiz. Şuan bile bir çiğ gibi büyüyen basketbol sevgisini doğru alt yapı çalışmaları ile taçlandırmak istiyoruz. Ayrıca Karadeniz’den doğuya basketbolu sevdirdiğimize inanıyorum bu doğrultuda gelecek yıl hedefimiz olan Türkiye Erkekler Basketbol 1.Ligine hazırlıklarımıza başladık ve yeni yapılacak olan salonla birlikte şuan büyük firmalarla destekleyici görüşmelerine de başladık çok güzel günler Artvin’imizi ve Basketbol severleri bekliyor. Artvin en iyisine laik olduğunu biliyoruz bu yüzden çalışmalarımıza gece gündüz devam ediyoruz.

Kulüp Başkanı İnce son olarak bu oluşumda bizlerin yanında olan herkese teşekkür ederiz. Artvin halkı bunu iyi bilsin Artvin’imizi en iyi yerlere getirmek bizlerin borcudur” dedi.