AnasayfaArtvin'den HaberlerTOKAT’A TAYİNİ ÇIKAN BAŞSAVCI TURHAN’A VEDA YEMEĞİ

TOKAT’A TAYİNİ ÇIKAN BAŞSAVCI TURHAN’A VEDA YEMEĞİ

TOKAT’A TAYİNİ ÇIKAN BAŞSAVCI TURHAN’A VEDA YEMEĞİ

 

Adli Yargı Kararnamesi ile Tokat Başsavcılığına atanan Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan için veda yemeği düzenlendi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Adli Yargı Kararnamesi ile Tokat Başsavcılığına atanan Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan için veda yemeği düzenlendi.

Artvin İl merkezindeki bir otelde düzenlenen yemeğe, Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Belediye Başkan Vekili Erkan Yazan, Artvin Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Murat Yenikomşuoğlu, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki,  Artvin Barosu Başkanı Avukat Ali Uğur Çağal, Artvin İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, Vali Yardımcısı Ertuğrul Örnek, adliyelerde görevli hakim ve savcılar ile diğer çalışanlar katıldı.

Vali Doğanay, Artvin’deki hizmetleri için başsavcı Turhan’a teşekkür ederek, yeni görev yerlerinde başarı diledi.

Kamu görevlisinin kendisine verilen görevi layıkıyla yerine getirmek gibi önemli bir görevi bulunduğunu belirten Vali Doğanay, “Çok kıymetli başsavcımızı ilimizden uğurlamak için hep birlikte buradayız. İnsan her şeyi kelimelerle ifade edemeyebilir. Bir insanı tanımak için ya bir yolculuk ya da bir alışveriş yapmanız gerekir. Başsavcımızı gerçek manada tanıyan insanlar onun kim olduğuna gerçekten karar verirler. Biz memurlarda iki husus vardır. Birincisi aldığımız görevi layıkıyla yapmanın huzuru diğeri de görev yaptığımız yerden ayrılırken hoş bir seda bırakmaktır. İşte bu iki önemli noktayı da kıymetli kardeşimde görüyorum. Yolu ve bahtı açık olsun. Esas itibariyle insan gerçekten bir yolcudur. Bir insanın ebediyete kadar uzanan bir yolculuğu vardır. Esas olan bu yolculukta alnı ak, başı dik olarak bu yolculuğu yapabilmektir. Ben bu manada bu yolculuğu en iyi bir şekilde yaptığına inandığım çok kıymetli başsavcımıza yeni hayatında yeni görev yerinde sevdikleriyle beraber muvaffakiyetler ve başarılar diliyorum, huzur sağlık ve afiyet diliyorum.” dedi.

Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan ise, Artvin’e 2014 yaz kararnamesi ile atandığını belirterek, ”Geçen haftaki kararname ile Artvin’den ayrılmak durumundayız. Artvin’e ilk geldiğimde bana söylenen Artvin’in neyi meşhur diye sorulduğunda “insanı diye söz duyarsınız demişlerdi” hakikaten bu sözün doğru olduğunu bir kez daha burada yaşayarak anladım. Bundan sonrada inşallah sizin gibi güzel insanlarla karşılaşırım ve çalışırım. Şunu söylemek istiyorum hepiniz temiz yürekli ve temiz niyetli insanlarsınız. İnşallah bundan sonra da sizin gibi insanlarla çalışma fırsatım olur. Hepinizden Allah razı olsun diyorum. Artvin’e bir daha gelme şansım olsa yine gelmek isterim.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Doğanay ile diğer katılımcılar Başsavcı Turhan’a plaket ve çeşitli hediyeler verdi.