AnasayfaArtvin'den Haberler‘BİZ EVDE YOKUZ’ BORÇKA KARAGÖL’DE KAMP KURDU

‘BİZ EVDE YOKUZ’ BORÇKA KARAGÖL’DE KAMP KURDU

‘BİZ EVDE YOKUZ’ BORÇKA KARAGÖL’DE KAMP KURDU

 

 

Artvin ve yaylalarına geniş ver veren, sosyal paylaşım sitelerinin en çok takip edilen sayfalarından biri olan ‘Biz Evde Yokuz’  bu kez Borçka Karagöl’de kamp kurdu.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin ve yaylalarına geniş ver veren, sosyal paylaşım sitelerinin en çok takip edilen sayfalarından biri olan ‘Biz Evde Yokuz’  bu kez Borçka Karagöl’de kamp kurdu.

Yaz aylarında tatilcilerin yoğun bir şekilde takip ettiği, sitelerden biri olan “Biz Evde Yokuz” isimli paylaşım sitesi bu ay Artvin ve yaylalarına geniş yer verdi. İlimiz Artvin’in doğal güzelliklerinde yaklaşık bir haftadır kamp kuran ekip bu kez Borçka Karagöl’deydi.

Yaz tatili tercihini Artvin’de kullanan ‘Biz Evde Yokuz’ Borçka Karagöl’de çekindikleri fotoları bu siteden paylaşımını yaptılar. Fotoların altına ise şöyle bir yazı eklediler, “Artvin tüm kampçıların rüyası bir doğaya ve manzaralara sahip. O kadar çok yerde kampınızı kurmak isteyeceksiniz ki…

Burada kampın zorlukları ise: Eğimsiz alan bulmak. Eğer kalabalık bir grup gelirseniz herkesin aynı yerde kamp kurması çok kolay olmayabilir. Bazen de güzel manzaralı yollarda sadece minik cepler uygun oluyor. Yaylara çıktıkça bu sorun gitgide azalıyor. Yaban hayatın yoluna çıkmamak. Dimes Go Kayısı rotasının duraklarından biri olan Borçka Karagöl bu iki kriteri de en iyi karşılayan yerlerden. Gölün plajında ağaçların altına keyifli kamp alanları var. Yaban hayatın uğramayacağının garantisi tabi ki yok ama en azından kalabalık olduğunda ihtimaller daha düşük” dediler.