AnasayfaArtvin'den HaberlerTÜRKİYE KARATE ŞAMPİYONLARI BAŞKAN KOCATEPE’Yİ ZİYARET ETİ

TÜRKİYE KARATE ŞAMPİYONLARI BAŞKAN KOCATEPE’Yİ ZİYARET ETİ

TÜRKİYE KARATE ŞAMPİYONLARI BAŞKAN KOCATEPE’Yİ ZİYARET ETİ

 

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe 3-5 Ağustos tarihlerinde Gaziantep’te düzenlenen 21 yaş altı Türkiye Karate Şampiyonasında madalya alan sporcuları kabul etti.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe 3-5 Ağustos tarihlerinde Gaziantep’te düzenlenen 21 yaş altı Türkiye Karate Şampiyonasında madalya alan sporcuları kabul etti.

Artvin Belediye Başkanlığı Makamında gerçekleşen ziyarette Antrenör Şirin Ali Öz, şampiyonada 75 kiloda altın madalya ile dönen Murat Öz ile 57 kiloda 3’üncü olarak bronz madalya ile dönen Mevlut Faruk Gül hazır bulundu.

Öz, burada yaptığı açıklamada şampiyonanın Ekim ayında İspanya’da düzenlenecek olan Dünya Karate Şampiyonası için seçme niteliği taşıdığını söyledi.

Artvin Belediyesi Spor Kulübü adına sahaya çıktıklarını ve bir altın, bir bronz madalya ile döndüklerini belirten Öz, şunları söyledi.

“Ekim ayında dünya şampiyonası var. Şampiyonadan altın madalya ile dönen Murat Öz Dünya Şampiyonası öncesi milli takım Kampına katılacak. Öz’ün bu kampı da en iyi şekilde değerlendirip Dünya Şampiyonasına gidecek olan Milli Takım kadrosunda yer alacağından şüphem yok. Bronz madalya kazanan sporcumuz Mevlüt Faruk Gül’de harika müsabakalar çıkardı ve bronz madalya kazandı” dedi.

Başkan Kocatepe’de sporcuları tebrik ederek çeyrek altın ile ödüllendirdi.

Başkan Kocatepe, karate sporunun çok zor bir spor olduğunu belirterek “Puan almak için yüze temasın yasak olması gibi çok farklı kurallara sahip bir branş.  Artvin’de başarılı sporcuların çıkması bizleri son derece memnun ediyor. Hedefimiz bu şehrin çocuklarını önce ülkeye daha sonra dünya ya açmak. İnşallah milli takım kadrolarında daha fazla Artvinli sporcularımızı görürüz. Spor bir şehri hareketlendirme noktasında çok önemli bir rol oynuyor. Biz bunu basketbol maçlarında fazlasıyla görüyoruz. Tekrar sporcularımızı antrenörümüzü başarılarından dolayı tebrik ediyor başarıların devamını diliyorum “dedi.