a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaArtvin'den HaberlerBAYRAKTUTAN, HANGİ GEREKÇE İLE KONSER İPTAL EDİLMİŞTİR?

BAYRAKTUTAN, HANGİ GEREKÇE İLE KONSER İPTAL EDİLMİŞTİR?

BAYRAKTUTAN, HANGİ GEREKÇE İLE KONSER İPTAL EDİLMİŞTİR?

Artvin Varsa Ben de Varım” etkinliğinin OHAL nedeniyle iptal edilmesine bir tepki de CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’dan geldi.

ARTVİN-Artvin Varsa Ben de Varım” etkinliğinin OHAL nedeniyle iptal edilmesine bir tepki de CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’dan geldi.

CHP’li Bayraktutan, geçtiğimiz günlerde Artvin STK ve platformlarının düzenlediği ve dünyadan birçok ülke vatandaşının destek verdiği “Artvin Varsa Ben de Varım” konserinin, İstanbul Valiliği’nce; Olağanüstü Hal Kanunu hükümlerini gerekçe gösterilerek konserin 2 gün kala iptal edilmesini TBMM’ye taşıdı.

Bayraktutan TBMM’de yaptığı açıklamada; “Artvin Cerattepe’de yürütülen madencilik faaliyetlerine karşı “Artvin varsa ben de varım” sloganıyla Artvin platformlarının İstanbul’da organize ettiği dayanışma konseri, OHAL gerekçesi ile konsere 24 saat kala iptal edildi. Birçok sanatçının katılacağı organizasyonun iptal edilmesi kamuoyunun büyük tepkisine neden oldu ve ulusal basına haber konusu oldu.

Bu bağlamda; Birçok sivil toplum örgütlerinin ve doğasever duyarlı sanatçıların katılacağı konser hangi gerekçe ile iptal edilmiştir? Cengiz inşaat firmasını korumak adına bu organizasyonun iptal edildiği iddiaları doğru mudur? İstanbul’da aynı gün benzer gerekçe ile iptal edilen başka organizasyonlar var mıdır?” ifadelerine yer verdi.

HAYATİ AKBAŞ