AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE MİNİK ÖĞRENCİLER ENERJİ HAFTASINDA GEZİ DÜZENLEDİLER

ARTVİN’DE MİNİK ÖĞRENCİLER ENERJİ HAFTASINDA GEZİ DÜZENLEDİLER

ARTVİN’DE MİNİK ÖĞRENCİLER ENERJİ HAFTASINDA GEZİ DÜZENLEDİLER

Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulunun minik öğrencileri Enerji Tasarruf haftası nedeniyle DSİ 26.Bölge Müdürlüğüne gezi düzenlediler.

ARTVİN-Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulunun minik öğrencileri Enerji Tasarruf haftası nedeniyle DSİ 26.Bölge Müdürlüğüne gezi düzenlediler.

Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu birbirinden anlamlı etkinliklere imza atmaya devam ediyor. Öğrencilerin bilgilenmesi için gezi etkinliklerine önem veren Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu bu kez Enerji Tasarruf haftası nedeniyle Yasemin Demir Aydoğan’ın katkılarıyla DSİ 26.Bölge Müdürlüğüne gezi düzenlendiler.

Gezi esnasında Yusufeli Barajı ve HES Kontrol Şube Müdürü Mehmet Kalaycıoğlu ile tanışan minik öğrenciler DSİ 26.Bölge Müdürlüğü’nde çeşitli etkinliklerle gün boyu bilgilendiler. Yusufeli Barajı ve HES Kontrol Şube Müdürü Mehmet Kalaycıoğlu Minik öğrencilere Enerji Tasarrufu ve enerji kaynakları konusunda bilgiler verdi. Etkinlikte öğrencilerle ayrı ayrı ilgilenen Kalaycığlu minik öğrencilere Enerji Tasarruf haftasının anlam ve önemine ilişkin bir de tanıdım videosu izletti.  Minin öğrenciler izledikleri videonun ardından, baraj maketlerini incelediler.

Etkinlik, Şube Müdürü Ayhan Yüce tarafından Çocuklara şapka ve balon hediye edilmesinin ardından sona erdi.

HAYATİ AKBAŞ