AnasayfaArtvin'den HaberlerBAŞKAN ÖZEL MENA ZİRVESİNE KATILDI.

BAŞKAN ÖZEL MENA ZİRVESİNE KATILDI.

BAŞKAN ÖZEL MENA ZİRVESİNE KATILDI.

ARTSO Başkanı Kurtul ÖZEL 1. Ortadoğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri (MENA) Doğu Karadeniz Turizm ve Yatırım Zirvesi’ne katıldı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Kalkınma Bakanlığı himayelerinde Rize Valiliği ev sahipliğinde Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), Türk Hava Yolları (THY) ve Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı işbirliğinde Rize’de düzenlendi.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel’in katıldığı 1.Ortadoğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri (MENA) Doğu Karadeniz Turizm ve Yatırım Zirvesi programına; Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Çetin Oktay Kaldırım, Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Başaran Ulusoy, Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Oya Narin ile davetliler katıldı.

Zirvede Ortadoğu ve Kuzey Afrika’dan Irak, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Filistin, Bahreyn, Kuveyt, Umman, Ürdün, Lübnan, Suudi Arabistan, Fas, Tunus, Mısır ve Cezayir’den turizm alanında faaliyet gösteren turizm acente temsilcileri ile iş adamlarından oluşan 250 kişilik heyet de yer aldı.

Başkan Özel zirvenin verimli geçtiğini belirterek, bu çalışmalarla bölgenin dolaysıyla İlimizin gelecekte turizmde çok önemli noktalara gelebileceğini söyledi.