AnasayfaArtvin'den HaberlerÂŞIKLAR DİNLETİSİNE YUSUFELİ HALKI BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

ÂŞIKLAR DİNLETİSİNE YUSUFELİ HALKI BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

ÂŞIKLAR DİNLETİSİNE YUSUFELİ HALKI BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

1-1

  1. Geleneksel Yusufeli Karakucak Güreşleri etkinlikleri kapsamında Aşıklar Gecesi Dinletisine katılım büyüktü.

YUSUFELİ-67. Geleneksel Yusufeli Karakucak Güreşleri etkinlikleri kapsamında Âşıklar Gecesi Dinletisine katılım büyüktü.

Yusufeli halkının büyük ilgi gösterdiği Aşıklar Gecesi Dinletisinde açılış konuşmasını Yusufeli Belediyesi Sosyal ve Kültürel İşler Müdürü Erkin Tokgöz’ün yaptı.

Gecede Aşıklar Dinletisi öncesi Yusufeli Belediyesi tarafından yapılan “Yusufeli İçin Söyle” projesinin tanıtımı yapılarak çalışmada emeği geçenlere plaket verildi.  Yusufeli Belediyesi tarafından gelenek haline getirilen aşıklar gecesinde halk aşıklarımızdan Aşık Gülhani, Aşık Rahim Sağlam, Aşık Temel Turavi, Aşık Orhan Üstündağ, Aşık Erol Şahiner katıldılar. Halitpaşa İlköğretim Okulu salonunu dolduran Yusufeli halkı güzel bir Cumhuriyet Bayramı akşamı yaşadı. Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle daha çok kahramanlık ve memleket türkülerinin seslendirildiği gecede duygu dolu anlar yaşandı. Âşıkların arasında yapılan atışmalar ilgiyle izlendi. İzleyiciler arasında her yaştan insanın olması ve gençlerin özellikle aşıklık geleneğine gösterdikleri ilgi bu geleneğin yaşatılmasında ve kültürel yozlaşmanın önüne geçilmesi adına gelecek adına umut vericiydi. Gecede aşıklara günün anısına Yusufeli belediyesi tarafından plaket sunumu yapıldı.

Gecenin sponsorluğunu Ak Şeker İnşaatın sahibi Yakup Şeker yaptı.

HAYATİ AKBAŞ

1-2 1-3 1-4 1-5