AnasayfaVakıftan HaberlerARTVİNLİLER HİZMET VAKFI HEYETİ, ARTVİN İL EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NE ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.

ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI HEYETİ, ARTVİN İL EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NE ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.

ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI HEYETİ, ARTVİN İL EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NE ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.

Artvinliler Hizmet Vakfı olarak, Artvin’de üniversiteye hazırlık öğrencilerinin sınav başarısını yükseltmek ve eğitime destek vermek amacı ile başlatılan faaliyetler kapsamında Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı M. Esen Yağcı ve Y.K. Genel Sekreteri Avukat Fuat Ekin, Danışma Kurulu üyeleri Dr. Mustafa Melek ve Prof. Dr. Bülent Yılmaz, Vakıf Kurucu Başkanı Atilla Öztürk ve A.H. Vakfı Artvin Temsilcimiz Fulya Türkeri ile birlikte 06.03.2024 Çarşamba günü Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar’ı ziyaret etti. 

Ziyarette, Artvin’ de yürütülen eğitim faaliyetleri ve Artvin Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile Artvinliler Hizmet Vakfı arasında yürütülen ve yürütülmesi planlanan çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden İl Müdürü Sayın Acar, Artvin Milli Eğitim Camiası adına Artvin’ de eğitimine sundukları katkılar için Vakıf Başkanı ve beraberindeki Heyet’ e teşekkür etti.

Ardından Vakıf Heyeti ile Artvin Valisi Cengiz Ünsal başkanlığında Artvin Milletvekili Faruk Çelik, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla, Vali Yardımcısı Dilara Şenoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve İl Müdürlüğü birim amirlerinin katılımıyla 06.03.2024 Çarşamba günü saat 13.00’da Artvin Öğretmenevi ve ASO’da İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Sayın Acar, sayısal veriler ışığında Artvin’ de son 4 yılda yürütülen eğitim öğretim çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Ardından başta Vakıf Başkanı M. Esen Yağcı ve Vakıf Heyeti de söz alarak, Vakıf olarak Artvin için eğitime yönelik faaliyetlerimiz, desteklerimiz ve birlikte yapılabilecek iş birliği üzerine çalışmalar ve görüşler aktarıldı. Yaklaşık 2,5 saat süren verimli toplantının sonunda, Artvin’de üniversiteye geçişte başarı çıtasını yükseltmek için yapılacak iş birlikleri ve çalışmalar hakkında istişarelerde bulunularak, altı kişiden oluşan bir koordinasyon ekibi ile protokol çalışmalarının yürütülerek, iş birliğinin en kısa zamanda hayata geçirilmesi kararlaştırılarak, toplantı iyi dilek ve temenniler ile toplantı bitirildi.