AnasayfaVakıftan HaberlerAHV DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

AHV DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

AHV DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Artvinliler Hizmet Vakfı’nın 04.02.2024 tarihinde gerçekleştirilen Mütevelliler Genel Kurulunda seçilen yeni Danışma Kurulu üyeleri ilk toplantısını vakıf merkezinde yaptı.

Toplantı Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Esen YAĞCI tarafından açıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Yönetim Kurulu Başkanı Danışma Kurulu Başkanlığı için bir önerge olduğunu belirterek,      Dr. Mikail KAYA’nın Danışma Kurulu Başkanlığına önerildiğini belirtti. Başka bir öneri olmadığın görülerek önerge oylandı ve oybirliği ile kabul edildi. Dr. Mikail KAYA (Şavşat) Danışma Kurulu Başkanlık Divanına Başkan Yardımcıları olarak Dr. Mustafa MELEK (Borçka)  ve Kısmet ORMAN’ı (Hopa), Divan Sekreterliğine ise M. Levent BİLGİN’i (Arhavi) önerdiğini bildirdi ve üyelerin oybirliği ile kabul edildi. Gündem gereği Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Esen YAĞCI söz aldı ve vakfın geçen dönemde gerçekleştirdiği faaliyetleri anlattı. Gelecek çalışma dönemi ile ilgili programı sundu. Program üzerine yapılan görüşmelerde söz alan Haydar Aydın, Rüştü Bozkurt, Vecdet Yalçın, Necmettin Aydın programla ilgili görüşlerini dile getirdi. Artvin Değerler Akademisinin kuruluşu ve gerçekleştireceği faaliyetler Akademi Başkanı ve Vakıf Kurucu Başkanı                     Atilla ÖZTÜRK tarafından anlatıldı. Artvin’de eğitim ve öğretimin güçlendirmesi için yapılan çalışmalar hakkında Dr. Mustafa MELEK tarafından bilgi verildi.

Toplantı bitiminde  dönem başkanları,

Atilla ÖZTÜRK

Hızır GÜNEŞ

İlker KAYA

Mikail KAYA

Hakan BEKAR

Mustafa MELEK ve

Esen YAĞCI tarafından

Artvin için yaptığı çalışmalar ve sunduğu katkılar nedeniyle vakfın en yaşlı mütevellisi değerli eğitimcimiz         Nadir ATAMAN’a bir plaket verildi.

Yönetim kurulu başkanı Esen YAĞCI, kısa süre önce aramızdan ayrılan mütevelli heyet üyemiz Kenan SATIR’ı anarak, üzüntüsünü dile getirirken, tedavileri devam eden Önceki dönem başkanımız Recai DELİBAŞIOĞLU ve Danışma kurulu üyemiz Necmettin ORMAN için şifa dileklerini ve bir an önce sağlıklarına kavuşmaları temennileri ile toplantıyı sonlandırdı.