AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DEKİ HAYVAN BAKIM EVİ KARADENİZ BÖLGESİNDE ÖRNEK PROJE OLACAK

ARTVİN’DEKİ HAYVAN BAKIM EVİ KARADENİZ BÖLGESİNDE ÖRNEK PROJE OLACAK

ARTVİN’DEKİ HAYVAN BAKIM EVİ KARADENİZ BÖLGESİNDE ÖRNEK PROJE OLACAK

Artvin Belediyesinin uzun zamandır üzerinde çalıştığı Hayvan Bakım Evi projesinde Karadeniz Bölgesinde örnek olacak projeye imza attı.

ARTVİN-Artvin Belediyesinin uzun zamandır üzerinde çalıştığı Hayvan Bakım Evi projesinde Karadeniz Bölgesinde örnek olacak projeye imza attı.

Artvin Belediyesi, Artvin’in ilk kapsamlı hayvan barınağı projesini Orman ve Su İşleri Bakanlığının da destekleriyle, 23 Ocak’ta yapım ihalesine çıkarak Artvin’de önemli bir soruna daha neşter vurmuş olacak.

Artvin Hayvan Bakım Evine Kavuşuyor

Hayvan bakım evi ilk etapta bir dönümlük araziye yapılması planlanıyor. Proje kapsamında bu alanın daha da büyümesi hedefleniyor. Projesi tamamladığında, hayvan bakım evi ünitesi ve idari ofis olmak üzere iki bölümden oluşacak. Birinci bölüm olan hayvan bakım ünitesi bölümünde; hayvan bakım odaları, bahçeler, yavrulu anne bakım ünitesi, uyuz bakım ünitesi, malzeme ve mama deposu yer alacak.

İkinci bölüm olan İdari ofis bölümünde ise; ameliyathane, müşahede ünitesi, malzeme ve mama deposu, karantina ünitesi, hekim odası, idari Ofis’ten oluşuyor.

Yapımı tamamlandığında Karadeniz Bölgesinin örnek proje projelerinden biri olmuş olacak. Artvin Belediyesi bu proje için ilimizde faaliyetlerini aktif bir şekilde sürdüren Kimsesiz hayvanları Koruma Derneği (Kihayko) temsilcileriyle birlikte çalışmalar devam ediyor.

Artvin Belediyesine ait modern hayvan barınağında tamamlandığında sahipsiz hayvanlar için Belediyenin veterinerlerinin gözetiminde bakımları yapılacak. Sokak hayvanları ve sahipsiz hayvanların muayene ve kontrolleri ile aşıları yapılacak. İlimizde kapsamlı ilk hayvan bakım evi olacak olan bu proje hayvan severler şimdiden heyecanlandırdı.

23 Ocakta 2017 tarihinde ihaleye çıkacak olan projenin ihale süreci tamamlandığında kısa sürede yapılması planlanıyor.

HAYATİ AKBAŞ