AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİNLİ ÜNLÜ ŞEF MEMLEKETİNDE İLK İŞLETMESİNİ AÇTI

ARTVİNLİ ÜNLÜ ŞEF MEMLEKETİNDE İLK İŞLETMESİNİ AÇTI

ARTVİNLİ ÜNLÜ ŞEF MEMLEKETİNDE İLK İŞLETMESİNİ AÇTI

Birçok ünlü lüks otellerde şeflik yapan, Artvinli Aşçı Süleyman Özvar memleketinde ilk işletmesini açtı.

ARTVİN-Artvin’de 360 Cafe Bistro isimli mekân hizmete girdi. Emrullah Saraç ve ortağı Süleyman Özvar’ın işletmeciliğini yaptığı mekanın diğer mekanlardan ayrı bir özellik taşıyor. İşletme ortaklarından Süleyman Özvar, Artvin’de doğmuş büyümüş kendisini aşçılık mesleğine adamış genç yeteneklerden biri.

Ünlü Lüks Otellerin Mutfağında Şef’lik Yapmış

2006 yılından itibaren aşçılık eğitimi alan Artvinli genç aşçı, daha sonra Antalya; Rixos, Adam Deva, Limak Limra, Pegasus World, Mordan Palace gibi ünlü otellerin şefliğini yapmış. Bu oteller bünyesinde dünya mutfağının deneyimine ulaşmış ve Artvin’e gelip kendi işletmesini açma kararı almış.

“Amacım Önce Göze Sonra Mideye Hitap Etmek”

Mesleğini memleketinde icra etmek isteyen genç Şef Süleyman Özvar’a Emrullah Saraç’ın destek olmasıyla güzel bir muhassası ilimize kazandırmış oldu. Mutfakta şef’lik yapan Süleyman Özvar, aynı zamanda mekânında işletmeciliğini yürütüyor. Artvin’de farklı bir yemek konsepti oluşturmaya geldim diyen genç Şef Süleyman Özvar, “amacım önce göze, sonra mideye hitap etmek. İlimize çeşitli dünya mutfaklarının lezzetlerin bir ara getirmek olduğunu söyledi. Özvar, “nezih hangi yemekler hangi içkinin, hangi etle hangi taze baharat buluşur, bu lezzetleri Artvin halkıyla paylaşmak için buradayım dedi.

 Şef’in Makarnasına İlgi Yoğun

Mekânın açılışı kısa bir süre önce gerçekleşmesine rağmen,  işletmeye ilgi yoğun. Bir birinden lezzetli etlerin yanı sıra Şef Süleyman Özvar’ın makarnasına ilgi yoğun. Gerek servis anlamında gerekse, lezzeti Artvin halkının yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Müşteri memnuniyeti yanı sıra hijyeninde elden bırakmıyor.

360 Cafe Bistro

Daha önceleri XL Kafe olarak hizmet veren mekan, yeni ismi ve yeni konseptiyle 360 Cafe Bistro olarak hizmete başladı. Çarşı mahallesi Kahvecioğlu iş hanı, ikinci katında hizmet veren mekânda sıcak soğuk, alkollü, alkolsüz içecekler mevcut.

Bir birinden lezzetli yiyeceklerin yanı sıra günlük şef’in lezzetlerini de tada bilirsiniz. 120 kişi kapasiteli mekânda aynı haftanın bazı günleri canlı müzik ziyafeti de sizler bekliyor.  Rahat bir şekilde ailenizle gelebileceğiniz işletmede birinden lezzetli yiyeceklerin tanına vara bilir günlük yoğun temponuzu mekânın sakinliğinde atabilirsiniz.

HAYATİ AKBAŞ