AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN ÇAĞDAŞ EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ ÜYELERİNDEN VALİ DOĞANAY’A ZİYARET

ARTVİN ÇAĞDAŞ EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ ÜYELERİNDEN VALİ DOĞANAY’A ZİYARET

ARTVİN ÇAĞDAŞ EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ ÜYELERİNDEN VALİ DOĞANAY’A ZİYARET

Artvin Çağdaş Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri, Artvin Valisi Ömer Doğanay’ı ziyaret etti.

ARTVİN-Artvin Çağdaş Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri, Artvin Valisi Ömer Doğanay’ı ziyaret etti.

Vali Doğanay,  Artvin Çağdaş Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Mutlu, dernek üyeleri Dilek Alkan ile Özgür Durmuş’u makamında kabulünde yaptığı konuşmada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Dernek Başkanı Mutlu ise 2014 yılında kurdukları derneğin 55 üyesinin bulunduğunu belirterek, derneğin kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında Vali Doğanay’a bilgi verdi.

Derneğin eğitim kenti olan Artvin’in eğitimine katkı sağlamak, ilde ve il dışında eğitim ve öğrenim gören üniversite öğrencilerine burs sağlamak amacıyla kurulduğunu belirten Başkan Mutlu,”   Derneğimiz eğitim kenti ve okuma yazmada yüzde 90’lar da olan Artvin’imiz de böyle bir derneğin kurulmasının önemli olduğunu düşünüyoruz. Gönül birliği yaptığımız, her biri birbirinden pırıl pırıl arkadaşlarımızla birlikte yola çıktık. Derneğimizin birinci amacı arasında eğitime katkı vermek, burs vererek yurt temin ederek il içi ve dışında okuyan öğrencilerimiz yarınımızın teminatı olan gençlerimize yönelik çalışmalar yapmak, sosyal ve kültürel alanlarda birleştirici ve kucaklayıcı olarak birlikteliğimizi sağlamaktır. Bugüne kadar 10 öğrencimize burs verdik. İlimizin hayır seven iş adamları,  dışardan yaşayan saygı değer bürokratlarımızın derneğimize katkılarını esirgemeyeceklerine inanıyorum.” dedi.

Mutlu, derneğin muhtaç ailelere ramazan ayın da çeşitli gıda yardımlarında bulunduğunu da kaydetti.

Sıcak ve samimi bir ortamda devam eden ziyarette, Başkan Mutlu,  önümüzdeki günlerde düzenleyecekleri birlik ve beraberlik yemeğine Vali Doğanay’ı davet etti.

 

HAYATİ AKBAŞ