AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN BELEDİYESİ BASKETBOL TAKIMINDAN BAŞKAN KOCATEPE’YE GALİBİYET HEDİYESİ

ARTVİN BELEDİYESİ BASKETBOL TAKIMINDAN BAŞKAN KOCATEPE’YE GALİBİYET HEDİYESİ

ARTVİN BELEDİYESİ BASKETBOL TAKIMINDAN BAŞKAN KOCATEPE’YE GALİBİYET HEDİYESİ

Artvin Belediyesi Basketbol Takımı İnegöl Belediyesi Basketbol Takımını 71-69 yenerek 2. sıraya yükseldi.

ARTVİN-Artvin Belediyesi Basketbol takımı ikinci yarının ilk maçında deplasmanda İnegöl Belediyesi Basketbol Takımını 2 sayı farkla 71-69 yenerek üst üste 7.galibiyetini alarak 17 puanla maç fazlasıyla 2.sıraya yükseldi.

İnegöl Spor Salonun da oynan maçı Artvin Belediyesi Basketbol takımının onursal başkanı ve Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve Bursa’da yaşayan çok sayıda Artvinli hemşerilerimiz izledi. Türkiye Erkekler 2 liginde mücadele eden Artvin Belediyesi Basketbol takımı Maça etkili başlayarak Çağatay’ın art arda bulduğu sayılarla maçın ilk beş dakikasını 9-2 önde tamamladı. İlk periyotun sonlarına doğru savunmada ve hücumda istediklerini yapamayan Artvin Boğaları 1.Periyotu 5 sayı farkla 19-12 yenik kapattı.

2.Periyota daha etkili başlayan Bursa Temsilcisi İnegöl Belediyesi Basketbol takımı olurken bir ara fark 12 sayılara çıkarmasını bildi.

Artvin Boğalarının Koçu Şahin Ateşdağlının molasının ardından kendine gelen Boğalar savunmada Buğra, Mirza ve Çağatay’la Ribauntları alıp, Cemal, Fatih, Melih’le üst üste sayı bulup farkı kapatıp ilk yarının son 14 saniyesine 2 sayı farkla 33-31 öne giren taraf oldu. Mola sonrası Bursa Temsilcisi İnegöl Belediyesi Arın’la 3 sayı bulunca maçın ilk yarısını Artvin Boğaları 1 sayı farkla 34-33 yenik kapattı.

Maçın ikinci yarısına çok etkili başlayan Artvin Belediyesi Basketbol Takımında savunmada Mete, Mirza, hücumda da Fırat, Çağatay ve Melihle etkili olan takımımız  maçın 3.Periyotunu 50-44 önde kapattı.

Maçın son periyotun da nefesler adeta tutuldu. Artvin Boğaları son periyotta Fırat ve Melihle üst üste bulduğu sayılarla maçın son 20 saniyesine 71-69 önde giren taraf oldu. İnegöl Belediyesi Molasının ardından son hücumu kullanan Bursa temsilcisi İnegöl Belediyesi oyuncuları maçın bitmesine 2 saniye kalan Arın’la pota altında sayı bulmaya alışırken günün başarılı oyuncularından Çağatay Çeviğin harika bloğuyla Artvin Boğaları maçtan 71-69 galibiyle ayrılarak üst üste 7.Galibiyetini alan taraf oldu.

Maçın Ardından Artvin Belediyesi Basketbol takımını Menajeri Uğur Delikanlı; “Öncelikle çok zor maç olacağını biliyorduk. Sporcularımız sahada inanılmaz mücadele ederek maçı almasını bildik. Artık bu maçı unutup önümüzdeki hafta Cuma günü oynayacağımız Karşıyaka maçını düşünmeye başladık. Bizim asıl amacımız sıralamada ilk üç takım arasında olup çapraz eşleşmelerde avantaj sağlayıp 20 takım arasında son 6 kalıp Artvin’imize yakışan 1.Lige yükselme maçları oynamaktır. Bu gurubunum maçları onun hazırlığı niteliğindedir.

Delikanlı, bize her zaman desteğini esirgemeyen Trabzon ve Bursa hava alanlarında şimdiye kadar hiç takıma kapıları açılmayan viaypıden geçirip oyuncularımızın yolculukla yorulmaması için elinden geleni yapıp bu deplasmana takımla beraber kafilemizle gelip bizi onurlandıran Artvin Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe’ye ve Bursa’dan İnegöl’e gelen taraftarımıza çok teşekkür ederim.

Artvin Belediyesi Menajeri Uğur Delikanlı takımımızda ki herkes maç öncesi söz birliği ederek tribünde olup ama kalben sahada olan Başkanımız Sayın Kocatepe’ye galibiyet hediye etmekti bunu da Gerçekleştirdiğimiz için takım olarak çok mutluyuz” dedi.

Artvin Belediyesi Basketbol Takımının onursal ve Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe; “Maçın zor geçeceğini biliyorduk maçın son anları inanılmaz zevkli geçti oyuncularımız sahaya inanılmaz enerjisi koyarak mücadele etti. Basketbol takımımız üst üste aldığı galibiyetlerle sıralamada istediğimiz yerlere gelmeye başladık her zaman dediğim gibi bu takımının hedefi olan 1.Lige çıkması için hiçbir eksiğimizin olmadığını bu maçta da gösterdiler. Bu galibiyet sevincini bizlere yaşatan sporcularıma, teknik ekibimize ve Bursa’dan bizleri desteklemeye gelen Artvinli hemşerilerimize çok teşekkür ederim” dedi.

HAYATİ AKBAŞ