AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DEKİ BÜYÜK FİNAL İÇİN NEFESLER TUTULDU!

ARTVİN’DEKİ BÜYÜK FİNAL İÇİN NEFESLER TUTULDU!

ARTVİN’DEKİ BÜYÜK FİNAL İÇİN NEFESLER TUTULDU!

 

Artvin Amatör Futbol Liginin 2017/2018 sezonu şampiyonu bu hafta sonu belli oluyor.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Amatör Futbol Liginin 2017/2018 sezonu şampiyonu bu hafta sonu belli oluyor. Artvin Şehir Stadında 1 Nisan 2018 Pazar günü saat 13.00’de başlayacak olan müsabakada Borçkaspor ile Arhavispor şampiyonluk için mücadele edecek.

Artvin Amatör Futbol Liginde sona gelindi. Normal sezonu lider tamamlayan Borçkaspor ile ikinci sırada bitiren Arhavispor Play-Off müsabakaları sonucu finale isimlerini yazdırmıştı. 1 Nisan 2018 Pazar günü saat 13.00’de Artvin Şehir Stadında karşılaşacak olan iki takımdan biri Artvin Amatör Küme 2017/2018 şampiyonu olacak ve önümüzdeki sezon ilimizi Bölgesel Amatör Ligde temsil etmeye 1 adım daha yaklaşacak. Artvin Hopaspor’un Bölgesel Amatör Lig 3. Grupta şampiyon olması halinde ise direkt olarak Bölgesel Amatör Lig’e yükselecek.

İki İlçede de Nefesler Tutuldu

Borçka ve Arhavi ilçelerinde nefesler tutuldu ve vatandaşlar adeta final maçına kilitlendi. Taraftarların yoğun ilgisinin beklendiği müsabakada her iki takımda da sakat ve cezalı oyuncu bulunmuyor.

Borçkaspor Sosyal Medyadan Kampanya Başlattı

Borçkaspor kulübü sosyal medya hesaplarından maçın önemine vurgu yaparak taraftarlarının, eski ve mevcut futbolcularının, yöneticilerinin, bürokratların çektikleri takıma destek ve maça davet videolarını paylaştı. Aynı zamanda il dışında olan taraftarlarını da maça davet eden Borçkaspor cephesinde Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan tarafından yapılan açıklamada maç günü şehir meydanından maça gidecek taraftarlar için ücretsiz araçlar kaldırılacağı bilgisi geldi

Arhavispor Taraftarı Antrenmanda Futbolculara Pasta Kesti

Arhavispor cephesinde de heyecan zirvede. 08,5 Arhaviliyiz taraftar grubu tarafından düzenlenen etkinlikte bir grup taraftar takımın antrenman yaptığı sahaya giderek pasta kesti ve oyunculara moral verdi. Maç günü ilçeden kalkacak araçlarla stada gelecek olan taraftarlar tribündeki yerini alarak takımlarına büyük destek vermeye hazırlanıyor.

Geniş Güvenlik Önlemleri Alınacak

Hafta içi Artvin Valisi ömer Doğanay başkanlığında İl Spor Güvenliği Toplantısı yapılarak maç öncesi, maç sırası ve sonrası statta alınacak güvenlik önlemleri görüşüldü. Geniş güvenlik önlemleri alınacak olan müsabakada Borçkaspor ve Arhavispor taraftarlarının ayrı tribünlerde yer alması kararlaştırıldı.