AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA’DA “SOSYAL GİRİŞİMCİLİK” SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HOPA’DA “SOSYAL GİRİŞİMCİLİK” SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HOPA’DA “SOSYAL GİRİŞİMCİLİK” SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Hopa Atatürk Okulu konferans salonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu Vakfı arasındaki protokol gereği ilçe idareci ve öğretmenlere yönelik bir günlük sosyal girişimcilik semineri düzenlendi.

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa Atatürk Okulu konferans salonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu Vakfı arasındaki protokol gereği ilçe idareci ve öğretmenlere yönelik bir günlük sosyal girişimcilik semineri düzenlendi.

Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın seminer öncesi yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Sayın Meslektaşlarım, Sevgili Öğretmenler!

Çevresindeki sorunlara karşı duyarlı, sorgulayan, çözüm üreten, toplumun gelişim ve değişimini sağlayabilecek olan sizlerin; sosyal olarak daha girişimci olmaları, öğrencilerine ve ailelerine sosyal girişimcilik ruhunu aşılayan birer lider olmanız geleceğimiz için olmazsa olmazlardandır.

Kutsal bir meslek olan öğretmenliği icra etmenin yanında toplumsal hizmet ve çalışmaları yapabilmek; ulusal ve uluslararası hibe programlarına yönelik teknik bilgiler edinmek, ilham, farkındalık ve farklı bakış açısı kazanabilmek için sizlerin alacağınız eğitimler en önemli araçlardır.  Bu yönde imkânlarımız dâhilinde her zaman destek olmaktayız, olacağız.

Birazdan yapılacak bu seminerde yer alan sizlere şimdiden teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Seminer sonunda konuşmacılara Hopa Sporumuzun amblem ve logolarını içeren sportif malzemeler hediye edildi.