AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ VE MESAJLARİ YAYİNLANMAYA DEVAM ETTİ.

ARTVİN’DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ VE MESAJLARİ YAYİNLANMAYA DEVAM ETTİ.

ARTVİN’DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ VE MESAJLARİ YAYİNLANMAYA DEVAM ETTİ.

ogretmenler-gunu-siir-dinletisi-2

ARTVİN-Artvin Çoruh Üniversitesi Türkçe Sevdalıları Topluluğu tarafından “Benim Adım Öğretmen” Oratoryo ve Şiir Dinletisi, Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Türk Tarih Kurumunun “Öğretmene Vefa” adlı kısa filmi ile başlayan etkinlikte eğitimin ve eğitimcilerin toplumdaki yeri ve önemine değinildi. Geçmişten bugüne tarihe damga vurmuş Fatih Sultan Mehmet’ten Mustafa Kemal Atatürk’e kadar birçok liderin, eğitimcilere ayrı bir değer verdiğinin vurgulandığı programda, öğretmenlik mesleğinin kutsallığı, şiir ve türküler vasıtasıyla bir kez daha dile getirildi.

Yaklaşık bir saat süren etkinlik sonrasında Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu ve Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Enver Töre tarafından programda emeği geçen öğrencilere hediyeleri verildi.

ARTVİN TSO BAŞKANİKURTUL ÖZEL MESAJ YAYİNLADİ

 

Özel “Öğretmenlerimize Verdiğimiz Değer, Ülkemize Biçtiğimiz Değerdir”

 

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel,  24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda; “Öğretmenler toplumu ve ülkenin geleceğini şekillendiren en önemli aktörlerdir” dedi.

 

Eğitime ve eğitimcilere yapılan yatırımın önemini vurgulayan Özel, ekonomi dâhil yaşamın her alanında ileri gitmek isteyen milletlerin, öğretmenlerine gözbebeği gibi bakmak zorunda olduğunu ifade etti.

 

Özel, Öğretmenliğin fedakârlık isteyen bir meslek olduğunu bilen ve bu kutsal mesleği yapan biri olmanın onuruna da yaşayan biri olarak  “Çocuklarımızın başarılarında büyük payları bulunan, bütün eğitimcilerimize, öğretmenlerimize şükran ve minnet duyuyoruz” dedi.

 

Başkan Özel mesajında şu görüşlere yer verdi:

 

“İş dünyası olarak eğitime yapılan yatırımın kaybetme riski olmayan tek yatırım olduğunu bilerek, her platformda bu alandaki çalışmalara destek vermeye çalıştık.

 

Bu anlayışla, İlimize bir meslek okulu kazandırmak için gerekli protokolleri Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptık. Odalar Birliğimizin katkılarıyla yapılacak meslek okulu, en kısa zamanda tamamlanacak.

 

Eğitime ve öğretmenlerimize verdiğimiz değer, bizim kendimize ve ülkemize biçtiğimiz değerdir. İyi yetişmiş donanımlı öğretmenlerin yetiştireceği yeni nesiller, ülkemizi medeniyet yarışında en ileri götürecek gücümüzdür.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi sevgi ve saygı ile yad ediyor, bütün öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutluyorum.

HOPA AKPARTİ İLÇE BAŞKAN İLYAS GÜVEN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Ak parti Hopa İlçe Başkanı İlyas Güven yayınladığı mesaj ile 24 Kasım Öğretmenler gününü kutladı. Güven kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:  “Millet Mektepleri’nin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, kutsal görevlerini aşkla ve şevkle ifa eden değerli öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum. Bu vesileyle ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi şükran ve rahmetle anıyorum”.
HOPA TSO BAŞKANINDAN KUTLAMA

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek yayınladığı mesajla Öğretmenler gününü kutladı. Akyürek mesajında “Dünyanın en kutsal vazifesini yapmakta olan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü en içten dileklerimle kutlarım” ifadelerine yer verdi.

.HAYATİ AKBAŞ

artvin-tso-baskani-kurtul-ozelhopa-tso-baskani-osman-akyurek
ogretmenler-gunu-siir-dinletisi-4