a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA’DA İNÖNÜ CADDESİ ESNAFI TEDİRGİN

HOPA’DA İNÖNÜ CADDESİ ESNAFI TEDİRGİN

HOPA’DA İNÖNÜ CADDESİ ESNAFI TEDİRGİN

1-1

Hopa ticaretinin kalbinin attığı İnönü Caddesi esnafı geceleri güvenlik önlemlerinin yetersizliğinden rahatsız.

HOPA-Hopa’da hırsızlık olaylarının en çok yaşandığı İnönü Caddesinde aynı gece iki işyerine giren Hırsızlar esnafı rahatsız etti. Biri Ayakkabıcı, diğeri konfeksiyoncu iki işyerine giren yabancı uyruklu hırsızlar polisin yaptığı teknik takip sonrası ilçe merkezinde kaldıkları yerde yakalandılar.

GECELERİ CADDE ÜZERİNDE GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINMASINI BEKLİYORUZ

İnönü Caddesi esnafı İlçe emniyet müdürlüğüne seslenerek ilçe ticaretinin en yoğun yaşandığı Caddede akşamdan sabaha güvenlik önlemi alınmasını istiyor. Akşam işyerlerini kapattıktan sonra acaba bu gece işyerime hırsız girer mi endişesi taşıdıklarını ifade eden işyeri sahipleri Bekçilik kurumunun yeniden uygulamaya sokulmasını, bu da olmazsa cadde giriş ve çıkışlarında Polisin gerekli güvenlik önlemi almasını beklediklerini ifade etti.

ESNAF MOBESE İSTİYOR

İnönü Caddesi esnafı İlçe’nin ticaretinin kalbinin attığı adresin bu cadde olduğunu, her yıl defalarca hırsızlık olayının yaşandığını, buna rağmen bir güvenlik önlemi olarak cadde giriş ve çıkışlarda müracaatları olmasına rağmen neden hala Mobese konmadığını anlamadıklarını ve en kısa sürede bu caddeye Mobese istediklerini söylediler.

HOPA BELEDİYESİ DE ÖNLEM ALSIN

İnönü Caddesinin gündüzleri tamamen trafiğe kapalı olduğunu söyleyen esnaflar, işyerleri kapandıktan sonra küçük araçların bir yolunu bulup caddeye girdiklerini güvenlik kamera görüntülerinden tespit ettiklerini ifade ettiler.

Cadde üzerinde işyeri bulunan esnaflar Hopa Belediyesine de seslenerek caddenin tamamen araç girişine kapatılması için gerekli önlemleri n alınmasını beklediklerini ifade ederek “Bir gece aracı ile gelenler hangimizin işyerini soyup malları arabaya yükleyip sırra kadem basacakları endişesi taşımaktan yorulduklarını” da söylemeden geçemediler.

HAYATİ AKBAŞ

1-2 1-3